Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

Jakiego rodzaju sekrety skrywa Olsztyn? Co możemy zwiedzić w tym interesującym mieście? Czy warto tu trochę pomieszkać?

Aktualności

Jest jednym z tych miast, którego w trakcie zwiedzania Warmii pominąć nie powinniśmy. Olsztyn, największe miasto Warmii, może oczarować każdego. Jakie miejsca zasłużyły w tym mieście na szczególną uwagę?


Jedną z najbardziej ważnych atrakcji Olsztyna jest tutejszy zamek. Powstał on w XIV wieku i do dziś jest jedną z najistotniejszych budowli miasta. W czasie wycieczki po zamkowych posiadłościach możemy zwiedzić interesujące ekspozycje muzealne. Mogą zauroczyć dawne zbroje rycerskie, nietuzinkowo prezentują się zbiory sztuki. Nie brakuje tu cennych obrazów z siedemnastego wieku a także rzeźb gotyckich – bezcennych skarbów sztuki sakralnej. Zachwycają również meble, które swym historycznym charakterem bardzo dobrze odpowiadają zamkowym wnętrzom (dalej).

Warto również zwracać uwagę na romantyczny park, jaki jest w okolicy zamczyska i który obecnie jest ulubionym miejscem przechadzek mieszkańców miasta. Innym wartościowym zabytkiem z okresu średniowiecza jest olsztyńska katedra. Powstała ona w piętnastym wieku, jednakowoż z pierwotnego, gotyckiego wyposażenia zostało bardzo mało. Mimo to warto zajrzeć do jej historycznego wnętrza, gdzie obecnie rządzi barok. Wielu wrażeń jest w stanie dostarczyć i spacer po olsztyńskiej starówce. Wyjątkowy rynek otoczony historycznymi kamienicami oraz Dom Burmistrza – najbardziej wiekowa miejska kamienica – są w stanie oczarować każdego.

ekscytujący artykuł? Jeżeli tak sądzisz, to bez wahania kliknij tu, gdyż naprawdę warto zobaczyć tutaj (mojekonferencje.pl/aktualnosci/mojekonferencje-pl-patronem-medialnym-hotel-marketing-conference-2019-w-poznaniu) inne pokrewne materiały.

Cudownie prezentuje się też ratusz – siedziba władz miejskich z I połowy XVII wieku.

nocleg
Author: TravelingOtter
Source: http://www.flickr.com
Olsztyn rzeczywiścieto nie jedyna atrakcja, jaką może się poszczycić Warmia. Jednak to od niego powinniśmy rozpocząć odkrywanie tej krainy, pełnej historycznych budowli i potężnych zamków. Idealne zagospodarowanie sprawia, że noclegi można tu znaleźć bez trudności, a dobrze rozwinięta komunikacja ułatwia wycieczki po okolicy. Korzystnie się również tu przeprowadzić i to nie tylko, gdy zaczynamy studia, ale także w celach zawodowych. Z wynajmem lokum nie będzie dużych trudności, ponieważ stancja olsztyn zapewnia wiele mieszkań w różnym komforcie. Warto przyjechać do Olsztyna i zobaczyć, czy to jest miejsce, w którym czujemy się fajnie. Warto się przekonać, czy przyjechać tu na dłużej. Najlepiej więc pierwszy raz przybyć tu na wakacje, a później już przedłużać swój pobyt w tym mieście. Może to będzie nasze miejsce na kolejną część życia?
(www)