Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

Odpowiedni zastępca dla twojej starej baterii w komputerze mobilnym

Aktualności

Laptop bez akumulatora nie będzie sprawny, z tego zdaje sobie sprawę każdy. Sprawna bateria to pewność dobrze działającego urządzenia. Wyłącznie dzięki niej możemy pracować na laptopie w dowolnym miejscu

technologia - odbitka
Author: Highways Agency
Source: http://www.flickr.com
Wszelkie baterie a także akumulatory mają swoją indywidualną żywotność. Jeśli mowa o tych z laptopów, np. bateria asus, to powinny być funkcjonalne przez ok. 2-3 lata. Przeliczane jest to na cykle – zatem jest to średnio 500 cykli. To normalne, że z upływem czasu zmniejsza się sprawność ogniw znajdujących się w baterii. Podczas każdego cyklu czas pracy się zmniejsza, aż do momentu, kiedy stałe podłączenie ładowarki do baterii staje się konieczne. To bardzo komplikuje korzystanie z laptopa w każdym miejscu, ponieważ należy szukać elektryczności. W ten sposób z urządzenia przenośnego powstaje tak naprawdę urządzenie nieprzenośne, a to nie ma sensu.

Nie jesteś pewien odnośnie tamtego problemu? Najlepiej sprawdź szczegóły C 1140 ATLAS COPCO 1613900100 przedstawione właśnie na tej stronie. Wszystko było dogłębnie opisane.

Każda bateria, nieważne, czy jest to bateria toshiba lub inna znana firma, musi być odpowiednio dopasowana do urządzenia.
Jak wybrać dobry odpowiednik starego akumulatora? Należy wziąć pod uwagę pierwotne oznaczenie baterii. Jego znajomość znacząco ułatwi zakup dobrego zamiennika. Poznanie modelu baterii pierwotnej to pierwszy krok do dobrego zakupu nowej. Aby go znaleźć, należy wyjąć baterię z urządzenia oraz spojrzeć na naklejkę. Podane są tam: kraj produkcji, symbole ostrzegawcze i kod, oryginalny dla każdego producenta. Przykładowo, bateria Asus ma kod o początku AXX-, natomiast bateria Toshiba: PAXXXX-.
Znajomość kodu to jednak nie wszystko. Pamiętać trzeba także o właściwym wyborze napięcia. Zazwyczaj są to napięcia o mocy 10.8V lub 14.4V. Licz się z tym, że komputer nie zadziała, jeśli wybierzesz akumulator o niższym lub wyższym napięciu niż standardowo.
Ostatnie kryterium wyboru nowej baterii to pojemność, określana w jednostce mAh lub Wh. Im wyższa ich wartość, tym dłużej laptop może działać bez ładowania.

Zważywszy na te reguły, można szybko odnaleźć właściwy rodzaj baterii do własnego komputera. To pozwoli na zaoszczędzenie czasu oraz pieniędzy. Jeśli zobaczysz, że twój komputer coraz krócej pracuje bez podłączania do prądu, trzeba rozpatrzyć zakup drugiej baterii. Wyłącznie tak przywrócisz funkcjonalność własnemu komputerowi.