Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

Jesteś zatrudniony w Niemczech? Nieznajomość twoich praw oraz obowiązków może cię dużo kosztować

Aktualności

W ostatnich latach rośnie ilość Polaków pracujących w Niemczech czy też prowadzących tam interesy. Warto mieć orientację w obowiązującym tam systemie prawnym.

Jeżeli jesteś lub byłeś zatrudniony w RFN, jako pracownik oddelegowany lub zatrudniony bezpośrednio, sezonowo albo na stałe, a również, gdy prowadzisz samodzielną działalność, może należeć ci się Kindergeld, czyli świadczenie rodzinne w niemczech.
Nie ma tutaj znaczenia to, czy twoja rodzina zamieszkuje z tobą czy pozostała w kraju. W Niemczech zasiłek rodzinny należy się bez względu na poziom dochodów, na dzieci pozostające na utrzymaniu, uczące się lub studiujące, do ukończenia 25 roku życia. Wielkość zasiłku jest rozmaita zależnie od tego, które to dziecko w rodzinie. O świadczenie można ubiegać się aż 4 lata w tył. Co zrobić, aby otrzymać świadczenie rodzinne w Niemczech? Należy skompletować potrzebne dokumenty, niektóre w języku polskim, inne w niemieckim. Zasadniczo to dokumenty podatkowe potwierdzające twoje zatrudnienie oraz mieszkanie w Niemczech. Spis jest dość długi. Jeżeli nie jesteś za bardzo biegły w kwestiach urzędowych, powinieneś skorzystać z pomocy kilku firm, jakie się tym zajmują. Wystarczy wypełnić odpowiedni formularz i dołączyć kserokopię dokumentów. Niekiedy lepiej zapłacić za taką usługę, niż nie dostać przysługujących nam pieniędzy.

malowidło - pieniądze
Author: Richard Grandmorin
Source: http://www.flickr.com

Może zdarzyć się sytuacja, gdy będzie cię interesował radca prawny w niemczech.

Jeśli zainteresował Cię opisany problem, odwiedź serwis montaż klimatyzacji w domu cennik, gdzie znajdziesz dodatkowe informacje. Pogłęb swoją wiedzę!

Istnieje co najmniej kilkanaście kancelarii, jakie specjalizują się w takim zakresie. Gdy jesteś postawiony w stan oskarżenia, miałeś wypadek samochodowy, nie otrzymujesz w terminie wynagrodzenia, dostałeś wypowiedzenie z pracy czy też chcesz sprzedać coś o dużej wartości może warto skorzystać z porady polskiego adwokata? Często jest to wręcz niezbędne.
Myślisz o otwarciu firmy poza Polską? Radca prawny w Niemczech może ci pomóc, jeżeli chcesz uzyskać informacje odnośnie sposobu założenia działalności gospodarczej w Niemczech. Jakie procedury związane są z jej uruchomieniem? Jak zatrudniać pracowników?
Radca wprowadzi cię w regulacje prawne, które dotyczą twojej działalności. Nie życzymy tego, lecz kancelarie pośredniczą też w przypadku konieczności windykacji zaległych należności.

Z uwagi na popyt na tego typu usługi masz do dyspozycji kilkanaście kancelarii, mających siedzibę w rozmaitych miastach. W razie konieczności pracujący tam adwokaci będą cię wspierać.