Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

Czemu kantory internetowe cieszą się takim powodzeniem pośród osób kupujących i sprzedających waluty.

Aktualności

Jeszcze całkiem niedawno jedyną możliwością na zdobycie waluty był jej zakup u handlarzy zwanych cinkciarzami. Panowie ci posiadali swoje stałe miejsca, w których kupowali i sprzedawali dolary lub marki, oczywiście po kursach nie do końca oficjalnych.

Niekiedy tego typu transakcje były mocno niebezpieczne, ponieważ przeważnie handlarze mieli powiązania z przestępcami, a i sami niejednokrotnie dopuszczali się rozmaitych przekrętów i oszustw. Jednak przemiany, jakie nastąpiły w naszym kraju pozwoliły także na całkowicie legalne handlowanie walutami w kantorach. To, że najczęściej ich właścicielami stali się byli handlarze, to całkowicie odmienna sprawa, ważne dla konsumentów było to, że transakcje stały się znacznie bezpieczniejsze. W każdym kantorze w widocznym miejscu wisiał kursy (Kursy dla operatorów spycharek) walut przelicznik, więc już wchodząc można było od razu wiedzieć, ile można będzie otrzymać. Poza tym każda transakcja musi być rejestrowana, więc niebezpieczeństwo jakiś oszustw jest zmniejszone w zasadzie do zera.

Kantor
Author: Mark Morgan
Source: http://www.flickr.com
Kantory zdobyły bardzo duże zaufanie konsumentów, a równocześnie praktycznie zupełnie zlikwidowały pokątną sprzedaż walut. Lecz ich dużym minusem były kursy, po których waluta (szczegółowe informacje) była skupowana i sprzedawana. Często różnice mogły sięgnąć paru procent, co przy większych kwotach pieniędzy mogło już dać sporą sumę. Całkowicie odmiennie będzie przy internetowych kantorach, które od kilku lat są coraz popularniejsze. Dzięki temu, że działają one w świecie cyfrowym, to mają znacznie mniejsze koszty, i dzięki temu mogą zaoferować znacznie niższe spready.

Przeciętnie będą one wynosić około procenta, są więc kilkukrotnie mniejsze niż to, co proponują tradycyjne kantory. Dlatego też kupno walut online cieszy się coraz większą popularnością, szczególnie wśród osób spłacających walutowe kredyty. Klienci powoli nabierają też zaufania do takich transakcji, ponieważ wbrew ich obawom są one w pełni bezpieczne. Ze względu na swoje zalety wszystko wskazuje na to, że handel walutami w sieci będzie się dynamicznie rozwijał, a kantorom zacznie przybywać nowych klientów.