Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

Czy jesteś świadom jak kupić najlepszą mieszankę dla swego pupila?

Aktualności

Naszym ulubieńcom chcemy zagwarantować jak najlepsze warunki życia, bo dzięki temu mogą towarzyszyć nam w świetnej kondycji przez szereg lat. Warto pamiętać, jak ważne znaczenie ma karma, jaką na co dzień serwuje się psu. To od niej zależy jego witalność i forma.


Pies powinien zjadać specjalnie przyszykowaną karmę
karma
Source: www.sxc.hu
Nie wszyscy są świadomi, że ich pupile wymagają specjalnej diety i nie mogą dostawać smakołyków z ludzkiego talerza. Wiele potraw z naszego menu okazuje się dla psów zbyt ciężkostrawna, albo posiada szkodliwe składniki. Pies treserki dla psa musi otrzymywać starannie sporządzoną karmę lub gotowe mieszanki, które można kupić w sklepach zoologicznych. Karma dla psa ma postać mieszanki suchej albo mokrego posiłku w puszce czy konserwie. Karmę należy dopasować do potrzeb oraz wieku zwierzęcia, nie wolno zapominać także o odpowiedniej ilości świeżej wody.


Gdzie nabyć karmę dla swego psa?

Decydując się na nabycie gotowej mieszanki dla psa, przy wyborze pokarmu należy wziąć pod uwagę ważne warunki. Większość ludzi decyduje się na sprawunek karmy dostępnej w okolicznych supermarketach, bo odznacza się ona atrakcyjną ceną oraz łatwym dostępem. Niemniej pewne czworonogi mogą potrzebować specjalnej oraz droższej karmy, którą można kupić w dobrych punktach zoologicznych, w gabinetach weterynaryjnych, jak
karma
Author: Mark Hillary
Source: http://www.flickr.com
też bezpośrednio u dystrybutora lub producenta .


Karma musi spełniać potrzeby zwierzęcia
Pies, tak samo jak jego opiekun, potrzebuje regularnych dostaw witamin oraz składników odżywczych. Dzięki temu jest zdrowy, posiada lśniące futerko oraz mocne zęby oraz kości. Spotyka się sporo mieszanek dopasowanych do wyjątkowych potrzeb psów. Karmy dzielone są na mieszanki produkowane dla małych oraz większych psów, aktywnych pupili, dla staruszków czy psich pacjentów (zobacz).

Tego typu karmy bywają sporządzane pod troskliwym okiem specjalistów, więc ich receptura zawiera składniki odpowiednie dla czworonogów. Decydując się na sprawunek karmy, należy określić, jakie potrzeby posiada nasz przyjaciel i według nich dopasować odpowiednią karmę. Jeżeli nie umiemy wybrać samodzielnie, można porozumieć się z weterynarzem, który zajmuje się czworonogiem i zna sytuację zdrowotną naszego pieska.
(zobacz pod adresem)