Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

Czym różnić się będą radia instalowane w łazienkach i kuchniach od zwykłych urządzeń.

Aktualności

Mimo coraz większej popularności różnego rodzaju komputerów, smartfonów i tabletów nadal bardzo duża liczba ludzi chętnie słucha radia. Obecnie dostępnych jest co najmniej kilkadziesiąt ogólnopolskich i lokalnych stacji, przez co nie ma żadnych problemów z tym, żeby trafić na muzykę, jaka będzie się podobała.

TITLE=dom]Tak naprawdę radia można słuchać nawet przy pomocy smartfona, gdyż większość z nich posiada tego typu możliwość, lecz z praktycznych powodów można też pomyśleć o kupnie oddzielnego. Niektóre osoby wręcz mają we wszystkich pomieszczeniach jakiś odbiornik, dzięki temu mogą słuchać audycji tam gdzie akurat się znajdują. Najprostsze radio do kuchni czy salonu można już kupić za kilkanaście złotych, ale w tych pieniądzach ciężko raczej spodziewać się jakiejś wyjątkowej jakości. Radio tego typu po prostu będzie grać, być może jak będzie głośniej głośnik głośnik bluetooth może trzeszczeć o buczeć, lecz wielu osobom całkowicie coś takiego wystarczy. Za kilkadziesiąt złotych można już będzie dostać radio o znacznie lepszych parametrach, ale też lepiej wyglądające - różnorodność modeli w sklepach jest tak ogromna, że każdy bez problemów coś dla siebie wyszuka.

dom - obrazek
Source: meble.pl
O ile radia w kuchni czy pokojach stawia się przeważnie w miejscach, jakie nie będą mieć styczności z wodą, to zupełnie inaczej sytuacja wygląda jeśli chodzi o łazienki, a tam także bardzo często tego typu urządzenia się pojawiają. Jeżeli nawet radio do łazienki miałoby stać na jakiejś szafce czy półce, to z powodu dużej wilgoci powinno ono mieć właściwą budowę - typowe odbiorniki w szybkim tempie mogłyby ulec zepsuciu, a niekiedy ich używanie mogłoby być niebezpieczne ze względu na ryzyko porażenia.

Dlatego też radia łazienkowe projektuje się w tak, aby posiadały one szczelną obudowę, z powodu bezpieczeństwa niejednokrotnie też mają one zasilanie bateryjne. Oferta tego typu odbiorników także jest dość spora, łącznie z odbiornikami, które zamontować można w kabinie prysznicowej czy nad wanną. Dla chętnych ciekawym rozwiązaniem są również radia wbudowane w armaturę łazienkową.