Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

Podstawowe metody przesadzania dużych drzew, ekonomiczne zalety takiego rozwiązania.

Aktualności

Obecnie obowiązujące w Polsce regulacje prawne będą podchodzić do kwestii wycinki drzew niezwykle rygorystycznie. W każdym przypadku konieczne jest uzyskanie odpowiednich zezwoleń, co niekiedy stwarza dużo problemów i zajmuje dużo czasu. Nawet jedno rosnące samotnie drzewo na działce bardzo skutecznie potrafi zahamować inwestycję na długie miesiące, a czasami ją całkowicie zastopować, jeśli urzędnicy nie wydadzą zgody.

ogrodnictwo
Source: pixabay.com
A jeżeli ktoś by miał szalony plan wycięcia takiego drzewa bez zezwolenia, to w przypadku wykrycia tego typu działania musi się liczyć nawet z blisko stu tysiącami złotych kary. Na szczęście jest skuteczny i stosunkowo tani sposób na to, żeby rozwiązać ten problem, a jest nim przesadzanie drzew.

Nie zapominaj - stale bądź na czasie (http://www.megastyro.pl/eps-039-dach/podloga.html). Wobec tego namawiamy Cię do przejrzenia dodatkowego artykułu, który ukryliśmy pod wskazany linkiem. Nie rozczarujesz się!

Jak okazuje się w praktyce, aktualnie dzięki zastosowaniu odpowiednich maszyn można bez żadnego problemu przesadzać drzewa mające dużą średnicę, oczywiście jeżeli tylko pozwoli na to ich stan. Rzecz jasna w tego typu sytuacjach liczyć się trzeba z dużymi wydatkami, ale w końcowym rozliczeniu i tak okazać się to może tańsze, niż przeprowadzona na posesji wycinka drzew Warszawa.

Najbardziej popularna technika przesadzania polega na tym, że specjalnym urządzeniem wykopuje się w docelowym miejscu, później drzewo, które na końcu umieszczane jest tam, gdzie potem ma rosnąć. Przy niektórych gatunkach zabieg ten trzeba zaplanować nieco wcześniej, gdyż może być niezbędne okopanie pnia żeby zagęścić korzenie. Po przesadzeniu, szczególnie w początkowym okresie, bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja. Drzewo musi mieć odpowiednią ilość wody, ale też nie może być jej zbyt dużo, ponieważ mogą zacząć gnić korzenie. Bardzo dobrym okresem na przesadzanie są wiosna i jesień, choć ten zabieg jest możliwy do wykonania latem. Należy jednak pamiętać o tym, że wysokie temperatury powodują szybkie parowanie wody i ryzyko że coś się nie powiedzie będzie nieco większe.

Drzewa w pierwszych kilku latach po przesadzeniu zahamować mogą swój wzrost, ale jest to normalne zjawisko i nie powinno nikogo martwić.