Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

Zagłębienia to w tym momencie kłopot, który bez trudu, szybciej oraz niedrogo usunąć

Aktualności

Każdy kierowca wie, iż pojawianie się wgnieceń na blasze samochodu to sprawa nieunikniona. Aczkolwiek nie każdy jest świadom, że nie jest to już kosztowne oraz długotrwałe. Pojawiły się już techniki, które umożliwiają usuwanie wgnieceń i uszkodzeń nawet za mniej aniżeli 200 złotych.

Alfa romeo w naprawie
Author: Mark Fuzi
Source: http://www.flickr.com
naprawa www.drlaptop.pl wgnieceń albo też usuwanie wgnieceń bez lakierowania to czynności, które są już dostępne. Logicznym jest, iż w czasie eksploatowania auta pojawiają się minimalne naruszenia, nieduże wgniecenia, które w większości przypadków są nie do przeskoczenia. Tak samo niełatwo uniknąć stłuczek spowodowanych gradem albo nieprzewidzianym uderzeniem. Niedawno tego typu uszkodzenia zmuszały do kosztownych napraw blacharskich bazujących na szpachlowaniu oraz lakierowaniu, a teraz usuwanie wgnieceń bez lakierowania jest popularnym systemem. Na ten czas dość powszechne i popularne są techniki naprawy zwane smart repair, które umożliwiają pozbycie się częściowych zagłębień bez konieczności ingerencji w lakier. Niewątpliwą stroną takiego wyjścia jest niedługi czas odnowienia, który trwa w granicy 20-30 minut a także zdecydowane zmniejszenie kosztów. Naprawa wgnieceń, szczególnie punktowa to koszt oscylujący w granicy 120-160 złotych.

Przystępną techniką naprawy jest również wypychanie i wyciąganie, skupiające się na wypchnięciu od strony wewnętrznej zagłębień albo wyciągnięciu ich od zewnętrznej strony. W tym systemie wykorzystuje się pręty, jednak w sytuacji, gdy wgniecenia są nadmiernie głębokie i ich użycie nie jest możliwe, wykorzystuje się tzw. grzybki. Cała naprawa (odwiedź serwis) polega na pociągnięciu za grzybek w ten sposób, aby blacha powróciła do pierwotnego stanu. Oczywiście takową naprawę można także wykonać o własnych siłach, kupując odpowiedni zestaw narzędzi. Są one do kupienia w sklepach internetowych a także na aukcjach. Trzeba jednak pamięta, iż odpowiedniej jakości sprzęt to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych, a osoby bez umiejętności w tej dziedzinie powinny darować sobie własnoręczną naprawę, gdyż często takie czynności kończą się większym uszkodzeniem blachy. Podsumowując naprawa wgłębień oraz ich pozbywanie się jest teraz łatwiejsze, sprawniejsze, tańsze oraz przyjemniejsze.