Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

Jak wygląda aktualnie walutowy handel w naszym kraju, plusy internetowych kantorów.

Aktualności

Starsze osoby zapewne będą pamiętać czasy, kiedy waluty trzeba było wymieniać pokątnie u handlarzy, co niekiedy różnie mogło się skończyć. Zamiast banknotów można było dostać pocięte gazety, niekiedy przytrafiały się również fałszywki, a w skrajnych przypadkach nawet kradzieże i rozboje.

Jeszcze bardziej widoczne będzie to w kantorach, w których wymieniać można walutę. W przypadku stacjonarnych kantorów spready "mogą wynosić nawet kilka procent. Z kolei coraz popularniejsze w ostatnim czasie kantory internetowe mają go przeważnie na poziomie około jednego procenta.

Niekiedy transakcje takie były mocno niebezpieczne, gdyż przeważnie handlarze mieli powiązania z przestępcami, a i sami nierzadko dopuszczali się różnych oszustw i przekrętów. Jednak zmiany, jakie miały miejsce w naszym kraju również pozwoliły na zupełnie legalne handlowanie walutami w kantorach. To, że najczęściej prowadzili je byli handlarze, to całkowicie odmienna sprawa, ważne dla konsumentów było to, że transakcje stały się dużo bardziej bezpieczne. W każdym kantorze w dobrze widocznym miejscu wisiał kursy walut przelicznik (strona internetowa tutaj), więc już wchodząc od razu się wiedziało, ile można będzie otrzymać. Dodatkowo wszystkie transakcje muszą być rejestrowane, więc niebezpieczeństwo jakiegoś oszustwa jest ograniczone w zasadzie do zera.

Internet - perspektywa
Author: ITU Pictures
Source: http://www.flickr.com
Następnym etapem w rozwoju handlu walutami stały się internetowe kantory. Zaczęły one powstawać raptem przed paroma laty, na początku budząc dużą nieufność ludzi, przyzwyczajonych do fizycznych pieniędzy. Jak się jednak okazuje, tego typu kantor kursy walut (znacznie więcej przeczytasz na www) posiada dużo zalet, głównie finansowych, więc i zainteresowanie takimi miejscami zaczęło szybko rosnąć. Już w chwili obecnej ich ogólny udział w rynku wynosi około kilkunastu procent, a dynamika wzrostu jest faktycznie duża. Konsumenci nabierają przede wszystkim do nich zaufania, a zaufanie w tym biznesie jest ogromnie ważne. Bez wątpienia na wzrost zainteresowania mają też ceny, jakie ma dana waluta (kantor Wrocław) online.

Widoczne jeszcze bardziej będzie to w w przypadku kantorów, w których wymieniać można walutę. W przypadku kantorów stacjonarnych spready "mogą wynosić nawet parę procent. Z kolei coraz popularniejsze w ostatnim czasie kantory w internecie mają go przeważnie na poziomie około jednego procenta.