Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

Kilka przydatnych wiadomości na temat regeneracji wrzecion, które często się wykorzystuje w wielu obrabiarkach i maszynach.

Aktualności

Różne wykorzystywane są bardzo często w przemyśle mechanicznym, ale też domowych zastosowaniach. Zapewne niedużo jest domów, w jakich nie byłoby klasycznej wiertarki, a w sporej ich części znajdą się także szlifierki czy nawet niewielkie tokarki. Wszystkie te urządzenia będą w większym lub mniejszym stopniu używane, lecz bez względu na producenta czy rozmiar w którymś momencie mogą ulec awarii czy naturalnemu zużyciu.

Przy maszynach posiadających obrotowy wał często naprawianym elementem są wrzeciona, odpowiedzialne za trzymanie przedmiotu albo narzędzia. Mają one różną budowę, w zależności od rodzaju takiej maszyny jak też wytwórcy, dlatego też niekiedy ich naprawa wymagać może specjalistycznej wiedzy czy narzędzi. Lecz bez ich odpowiedniej sprawności wytwarzane elementy mogłoby nie posiadać parametrów jakościowych, lub - powołaj się na nas - nawet używane urządzenia być zagrożeniem dla pracowników. Jednak w wielu przypadkach nie ma potrzeby kupowania nowego, czasami dość kosztownego elementu, a zupełnie wystarczy odpowiednio przeprowadzona regeneracja wrzecion.

frezarka wrzecionowa
Author: Proma
Source: Proma
Na rynku funkcjonują wyspecjalizowane firmy, zajmujące się tego typu usługami. Korzystają z nich przede wszystkim zakłady mechaniczne czy produkcyjne, które mają na wyposażeniu różnego rodzaju maszyny i urządzenia do obróbki. Jak się w praktyce okazuje, profesjonalna naprawa wrzecion znacznie bardziej się opłaca, niż zakup nowych podzespołów, z tego też powodu na brak pracy takie firmy na pewno nie narzekają. Standardowa regeneracja zaczyna się od zdemontowania całego modułu a następnie dokonaniu koniecznych pomiarów w celu sprawdzenia wszystkich wymiarów.

Jeśli konieczne są do naprawienia lub wymiany jakieś części, to się je wymienia lub naprawia, a następnie wrzeciono zostaje składane. Na koniec wykonuje się dokładne wyważanie, po jaki obrabiarka powinna pracować bezpiecznie i zgodnie z założonymi parametrami. Dobrze przeprowadzona regeneracja pozwala na znaczne wydłużenie pracy obrabiarki bez konieczności zakupu drogich części.