Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

Polska firma w Niemczech może uruchomić swój oddział. Czy znamy niemieckie prawo pracy?

Aktualności

W ostatnich latach rośnie ilość osób pracujących w Niemczech czy też prowadzących tam działalność gospodarczą. Dobrze jest być zorientowanym w obowiązującym tam systemie prawnym.

Czy zaznaczymy jakie okazuje się być niemieckie prawo - odnośnik do serwisu - pracy (znacznie więcej odnajdziesz na tej stronie)?


Niemieckie prawo pracy ma szansę się odróżniać od polskiego. Gdy zaplanujemy założyć zagranicą filię własnej firmy i zatrudnić miejscowych, to koniecznie powinniśmy się dowiadywać jakie będą u nich prawa pracy. Może się bowiem okazywać, że niemieckie prawo - więcej opinii na ten temat - pracy będzie się znacznie różniło od polskiego, a co się z tym łączy, bez sensu będziemy narażali się na kary. Co więcej, powinno się wiedzieć, że tego wszystkiego powinno się dowiedzieć na samiutkim początku, żeby potem nie okazać się być nieprzyjemnie zaskoczonym. Dlatego również potrzeba na różnorakich sytuacjach sprawdzić, jak dokładnie to niemieckie prawo pracy działa i czego mamy szansę oczekiwać.

malowidło - pieniądze
Author: Richard Grandmorin
Source: http://www.flickr.com

Może zdarzyć się sytuacja, gdy będzie cię interesował radca prawny w niemczech (zobacz tutaj). Jest co najmniej paręnaście kancelarii, jakie specjalizują się w takim zakresie. Jeśli jesteś o coś oskarżony, miałeś wypadek samochodowy, nie dostajesz na czas wynagrodzenia, otrzymałeś wypowiedzenie z pracy czy też chcesz sprzedać coś wartościowego może warto skorzystać z porady polskiego adwokata? Czasem jest to wręcz nieuniknione.
Myślisz o otwarciu firmy poza Polską? Radca prawny w Niemczech może ci doradzić, kiedy chcesz uzyskać informacje odnośnie sposobu założenia firmy w Niemczech. Jakie formalności wiążą się z jej otwarciem? W jaki sposób zatrudnić pracowników?
Radca wtajemniczy cię w regulacje prawne, jakie odnoszą się do twojej branży. Nie życzymy tego, ale kancelarie pośredniczą też w przypadku potrzeby windykacji niespłaconych należności.

Jeżeli interesuje nas windykacja w niemczech, możemy skorzystać z doświadczonej pomocy firm windykacyjnych, jakie mają w tym zakresie dobre doświadczenie i wiedzę, i także wyśmienite kwalifikacje. Firma taka będzie kontaktować się z dłużnikiem na różnorodne sposoby, przykładowo telefonicznie czy też mailowo oraz zaprezentuje mu wezwanie do zapłaty. Jeżeli windykacja w Niemczech nie przyniesie oczekiwanych wyników, wówczas zdoła pozostać wytoczona sprawa sądowa. Naturalnie firma windykacyjna bezustannie będzie nas oznajmiać o całym procesu sprawy, abyśmy mogli na bieżąco obserwować rozwój sytuacji.

Skorzystanie z propozycji biegłej i doświadczonej firmy na pewno okaże się nadzwyczaj pomocne i może skutecznie rozwiązać nasze kłopoty. Należałoby więc poszukać firm, które zajmują się biegłą windykacją za granicą, przykładowo w Niemczech. W Sieci prędko znajdziemy zalecane oraz rekomendowane firmy windykacyjne.