Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

Instytucja dla maluchów – na co poświęca 1% z rozliczenia PIT?

Aktualności

Im bliżej końcówki kwietnia, tym więcej w prasie, radiu i telewizji pojawia się informacji o zbliżającym się końcu rozliczeń podatkowych. Bo wtedy właśnie kończy się okres, gdy przesłać należy do urzędu skarbowego swoje zeznanie podatkowe. Jeżeli trzydziesty kwietnia przypada na weekend, to wtedy pit przesłać będzie można w pierwszym dniu maja, w każdej innej sytuacji data ta nie może zostać przekroczona.

W ustawie nie określono czasu, w jakim pieniądze otrzymane z odpisów 1% podatku powinny być wydane. Zależy to od samej organizacji pożytku publicznego, od jej projektów lub od potrzeb które mogą się pojawić. Istotne jest to, żeby jednoprocentowe wpływy były wydawane na działalność pożytku publicznego. Ów akt prawny obowiązuje od początku wejścia w życie rozporządzenia o działalności pożytku publicznego a także o wolontariacie. Nie zmieniła go nowelizacja z 2015 roku. Pojawiły się jednakże ponadplanowe obowiązki połączone z księgowaniem tychże wydatków.

Przekaż 1% podatku na chore dzieci
Author: Donnie Ray Jones
Source: http://www.flickr.com
Podejmowanie dużej liczby mniej lub bardziej kluczowych wyborów tego typu zajmuje w dzisiejszych czasach potrzebny czas, który wielu ludziom ucieka niezwykle szybko przez palce – dlatego też im szybciej otrzyma się niezbędne informacje o działaniach wybranej fundacji, tym lepiej. Przekazanie 1% na pomoc dla chorych dzieci (zobacz koniecznie tę ofertę) nie kosztuje nic ze strony podatnika – jeżeli w trakcie wypełniania rozliczenia podatkowego żadna kwota nie zostanie oddana w ten sposób, zostaje ona przekazana na odmienne konieczności ustalane przez państwo.

Gdy masz zamiar przekazać swoją część 1 procenta podatku przejdź do strony PomocDzieciom.eunania warto pomyśleć o tym, żeby dobrze wykorzystać swój jeden procent. Możliwość przekazania tych pieniędzy dla jednej z wielu uprawnionych do tego instytucji jest możliwa od kilkunastu lat, i faktycznie należy z niej skorzystać. Taki 1% dla chorych dzieci, przekazany przy zeznaniu może pozwolić na przykład na zakup wyposażenia leczniczego czy kosztowne zabiegi.

Jeśli ktoś będzie potrzebował się dowiedzieć, komu przekazać 1 podatku, to tego typu listy bez problemów można znaleźć w sieci internetowej, a duża część instytucji uprawnionych do tego umieszcza także informację w swoich internetowych serwisach. Obecnie samo przekazanie jednego procenta jest niezwykle łatwe. Wystarczy w odpowiedniej rubryce w formularzu wpisać wybrany numer instytucji, a wykonaniem przelewu powinien się już zająć urząd skarbowy. Jeśli ktoś by chciał dokładniej sprecyzować, na co przeznaczone mają być jego pieniądze, to także na picie będzie mógł to zrobić.