Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

Jak mądrze wytresować psa? Kilka praktycznych porad

Aktualności

Nie bez przyczyny powiada się, że pies jest najlepszym kolegą człowieka - jeśli kiedykolwiek miałeś swojego zwierzaka, wówczas zdecydowanie znakomicie wiesz, iż jest to szczera prawda. Pamiętaj jednakże, że zawsze - szczególnie w wypadku większych zwierząt - należy je właściwie wytresować tak, aby Wasze wspólne życie było naprawdę fajne. Dzisiaj radzimy jak to zrobić!

kojec dla psa
Author: Christopher "Rice"
Source: http://www.flickr.com

Krok pierwszy - spanie
Jeśli Twój pies jest pieszczochem, niewątpliwie będzie pragnął spać z Tobą na tym samym łóżku. Nie możesz mu na to pozwolić, bowiem odpowiednim dla niego miejscem będzie specjalny kojec dla psa. Oczywiście można postawi go w swoim pokoju, jednakże fachowcy zwykle zalecają, żeby legowisko duże legowisko dla psa dla psa było położone w innym pokoju - to sprzyja budowaniu poprawnych relacji pomiędzy właścicielem a zwierzakiem.

Krok drugi - jedzenie
Nie powinieneś także uczyć zwierzaka, iż wolno mu zjadać Twoje jedzenie - powinien mieć właściwą własną karmę i bez wątpienia nie powinien prosić o jedzenie przy stole. Jeżeli masz w domu specjalne legowisko legowisko ortopedyczne dla psa dla psa, niedaleko niego winny być ustawione miski z karmą oraz wodą. Jeśli będziesz przestrzegać kilku podstawowych zasad, pies szybko nauczy się, że powinien jeść w wyznaczonym do tego miejscu. Jednocześnie nie powinieneś stawiać misek za blisko legowiska, bowiem kojec dla psa bez wątpienia nie jest miejscem odpowiednim do tego, aby znajdowała się tam karma lub inne rzeczy związane z jedzeniem.

Jak skutecznie wychować psa w domu?
Jeśli czujesz się na siłach, wówczas możesz próbować wychowywać psa osobiście. Wtedy możesz kupić parę książek z ciekawymi poradami dla takich domowych trenerów jak Ty. W sieci także znajdziesz wiele wszelkiego rodzaju filmów instruktażowych, z których możesz naprawdę dużo się dowiedzieć. Dodatkowo możesz pogadać ze znajomymi, którzy tresują swoje zwierzaki - na pewno będą mieli dla Ciebie mnóstwo cennych wskazówek.

Kursy dla psów
Możesz również zapisać swojego pupila na specjalny kurs. Zwykle po tego rodzaju pomysły sięga się w wypadku większych psów - wówczas trener nauczy zwierzaka podstawowych kwestii, ale Ty również będziesz musiał skutecznie ćwiczyć z nim w domu. Jeśli przyłożysz się do tego zadania, bez wątpienia osiągniesz naprawdę super efekty.