Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

Jakie mamy najbardziej popularne typy ogrodzeń? Co to jest ogrodzenie gabionowe?

Aktualności

Chcąc ogrodzić własną działkę, trzeba dobrze przemyśleć, jakiego rodzaju rozwiązania chcielibyśmy zastosować. Wybór jest naprawdę duży, z tego względu warto zastanowić się dobrze, zanim podejmiemy decyzję. Jakie są najpopularniejsze typy ogrodzeń? Czym się one charakteryzują?

Wysokie ogrodzenie gabionowe
Author: Legi
Source: Legi
Ostatnio już bardziej popularne stają się ogrodzenia gabionowe. Już częściej można je zauważyć, jako ogrodzenia lecz również jako sposób dzielenia przestrzeni w obrębie posesji. Pod taką mało mówiącą nazwą jest bowiem coś w rodzaju małej architektury ogrodowej. Można tak to nazwać, gdyż ogrodzenie takie jest złożone ze stalowych prętów, jakie wypełnia się dowolnym rodzajem kamieni. W całości otrzymujemy ładną aranżację, a poza tym daje dużo możliwości, gdy chodzi o kształt oraz wysokość. Takie ogrodzenie całkiem zasłania posesję, a oprócz tego jest całkiem ładną dekoracją. Zależnie od tego, czy chcemy użyć wypełnienia małego czy też grubszego, trzeba użyć stelaż metalowy z dużymi albo małymi otworami. Bardzo ładnie prezentuje się wypełnienie z białych otoczaków czy kolorowego szkła. Jednak często też używa się standardowych otoczaków do takiego ogrodzenia.

Ogrodzenie dla domu - wizualizacja
Author: UC Davis Gateways Project
Source: http://www.flickr.com
Dosyć często ludzie decydują się na panele ogrodzeniowe. Są one dość szybkie oraz łatwe w montażu. Są one najczęściej w takiej formie, że do stalowej ramy przymocowuje mniejsze, drewniane wypełnienie. Mogą to być przykładowo listwy albo rzerdzie. Należy pamiętać, iż tak jak w przypadku wszystkich drewnianych ogrodzeń, tak tutaj również używane w panelach drewno musi być we właściwy sposób przygotowane. Powinno być sezonowane jak i zaimpregnowane przed wysoką wilgotnością, pleśnią czy grzybami oraz ogólnie przed złymi warunkami pogodowymi.

Z pewnością całkiem ładnie wygląda na posesji ogrodzenie gdzie wykorzystane są rośliny, chodzi oczywiście o wszystkim znany żywopłot. Jest on mniej kosztowny, aniżeli inny typ ogrodzenia, tym bardziej gdy sami założymy go od początku z niewielkich sadzonek. Trzeba natomiast być przygotowanym na to, iż takie ogrodzenie potrzebuje ciągłej pielęgnacji, czyli z pewnością nie jest dla tego, kto nie przepada za pracą w ogrodzie. Jednak na pewno pięknie się ono prezentuje oraz komponuje z otoczeniem.