Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

Rower na prąd - nie tylko dla wygodnickich

Aktualności

Lato sprzyja uprawianiu sportów na otwartym powietrzu. Joga na trawie, bieganie, piłka siatkowa na boisku. Ludzie coraz chętniej wychodzą na ulicę, temperatura jest bardziej przyjemna. Od niedawna coraz popularniejsze na rynku krajowym stają się rowery napędzane na prąd. Jak właściwie funkcjonuje taki wehikuł ?Czy Możemy go zakupić nie mając prawa jazdy? Czy jest w pełni elektryczny, czy jednak nadal musimy używać siły mięśni - na te i wiele innych pytań udzielimy odpowiedzi w poniższym artykule.

Jeżeli zastanawiasz się, czy rowery elektryczne jest dla Ciebie, w ośmiu przypadkach na dziesięć odpowiedź będzie twierdząca. Jest to perfekcyjna alternatywa dla klasycznych holenderek czy odmiennych rowerów miejskich. Podpiera on pracę naszych mięśni małym silnikiem elektrycznym, który możemy bez kłopotu naładować w mieszkaniu w normalnym gniazdku. Jest on stworzony dla osób, które chcą przemierzyć drogę do szkoły, jednak nie chcą się przy tym za mocno zmęczyć i spocić. W dowolnej minucie można odpiąć wspomaganie, dlatego nie jest powiedziane, że musimy się nim posiłkować.

Rower
Author: Medano
Source: Medano
Dobrą wiadomością dla osób nie posiadających prawa jazdy jest to, że rowery elektryczne go nie wymagają. Typowe silniki mają bardzo słabą moc, rzędu 250 W, i siłą rozpędu elektrycznego możemy uzyskać prędkość do 25 km/h. Z tej przyczyny, nie jest od nas egzekwowane żadne świadectwo opanowania ruchu drogowego czy zasad komunikacji. Powstały oczywiście rowery z większą mocą, wyciągające znaczniejsze prędkości, jednak są one już mocniej zbliżone do skuterów, i nierzadko wymagają już od nas prawa jazdy (strona warta odiwedzenia).

Typowy rower (sprawdź stojaki na rowery producent ) elektryczny nie będzie działał bez mocy naszych nóg, gdyż silnik uruchamia się w nim za sprawą naciśnięcia pedałów - kiedy nie są dotykane, silnik się wyłącza. Z tego powodu, jeśli liczysz na totalnie beztroską jazdę, lepiej zaopatrz się w skuter, bowiem rower elektryczny działa inaczej. Ma nas tylko wspomagać w jeździe a nie pokonywać cały dystans w naszym imieniu. Jest to ogromne udogodnienie w momencie kiedy dystans nas przerósł i chcemy nie przerywając jazdy trochę odsapnąć.

Jeżeli jeszcze głowisz się nad zakupem roweru na zbliżający się sezon, może zaopatrzysz się w taki z silnikiem elektrycznym? Jest on bardziej komfortowy, pozwala na chwilę wytchnienia w drodze do pracy. Z drugiej strony nie potrzebujesz obawiać się bezczynności, bowiem silnik się nie włączy bez używania pedałów. Nie musisz dodatkowo mieć prawa jazdy do używania standardowych modeli, mają one bowiem za słabą moc (więcej na tej stronie).