Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

Jakimi sposobami obecnie się zabezpiecza najróżniejsze dokumenty, banknoty a także losy na loteriach.

Aktualności

Problem z fałszowaniem różnych przedmiotów jest znany od bardzo dawna, szczególnie to dotyczyło i nadal dotyczy pieniędzy. Wraz z nowymi możliwościami technicznymi podrabiane pieniądze są coraz lepsze i trudniejsze do odkrycia, a z drugiej strony ludzie odpowiedzialni za tworzenie zabezpieczeń robią wszystko, żeby takie fałszowanie utrudnić.

firma - malunek
Author: Solamente Itan
Source: http://www.flickr.com
Z takich też powodów do pieniędzy, lecz również innych ważnych dokumentów, wprowadza się rozmaite elementy, których podrobienie jest trudne albo nawet niemożliwe. Między innymi zaliczyć do nich można hologramy, jakie stanowią obecnie niezwykle skuteczną ochronę przed fałszerstwami. Przede wszystkim się je spotyka na banknotach, ale także coraz bardziej popularne zaczyna być umieszczanie ich na firmowych albo (wizytówka firmy Studio Reklamy Printer
Odpowiedniej ochrony będą również wymagać różnego rodzaju losy, dostępne przede wszystkim w punktach lotto, ale także znajdujące się w ofercie różnych firm. Jeżeli chodzi o losy najczęściej spotyka się obecnie zdrapki, przez to, że mają one duży poziom zabezpieczenia przed przypadkowym lub celowym przeczytaniem. Idea zdrapek polega na tym, że na nadrukowanej kartce w wybranych umieszcza się warstwę specjalnej farby. Jest ona na tyle wytrzymała, aby się nie ścierać w czasie brania losu do ręki, ale da się ją stosunkowo łatwo zdrapać przy pomocy paznokcia lub jakiegoś ostrego przedmiotu. W taki sposób odsłania się wcześniej naniesione symbole, i można sprawdzić, czy jednak nie ma jakiejś nagrody.

Zdrapki są wytwarzane w taki sposób, żeby nie można było ponownie nałożyć zdrapanej farby. Dzięki temu od razu widać, czy przypadkiem ktoś już wcześniej przy nich czegoś nie robił.