Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

Handel odzieżą – czy to odpowiedni pomysł na działalność?

Aktualności

Poszukując pomysłu na działalność naprawdę często Zastanawiamy się nad uruchomieniem sklepu z odzieżą. Pomysł ten jest bardzo powszechny, dosyć łatwy w realizacji, ale także niosący za sobą spore ryzyko. Winniśmy w związku z tym dokładnie się zastanowić nad swoim działaniem i podejść do niego nieco krytycznym okiem. O czym ponadto należy pamiętać?

stykówka - sklepy
Author: Mariusz Chilmon
Source: http://www.flickr.com
Niezbędne jest przede wszystkim przygotowanie profesjonalnego biznesplanu, który pozwoli nam oszacować szanse na powodzenie naszego przedsięwzięcia, ustalić koszty całego przedsięwzięcia i obliczyć ewentualne zyski. Istotne jest jednakże to, aby do zadania tego podejść maksymalnie profesjonalnie jak i rzetelnie. Jakiekolwiek zawyżanie prognoz sprzedaży bądź obniżanie kosztów działalności może się niezwykle nieprzyjemnie dla nas zakończyć. O wiele rozsądniejszym postępowaniem będzie przygotowanie kilku scenariuszy rozwoju naszej działalności i jej wyników – w tym pesymistycznego. Miejmy w pamięci, że sklepów z odzieżą jest naprawdę niemało, niemałym zainteresowaniem cieszą się również zakupy odzieży online – wszystko to może się niekorzystnie odbić na naszych wynikach (klik!). Duże ryzyko niesie także brak doświadczenia w handlu odzieżą i brak znajomości potrzeb klientów.

sklepy - pejzaż
Author: InterAkcja Robert Turski
Source: http://www.flickr.com
Ogromny wpływ na sukces naszego biznesu będzie miał bezsprzecznie sprzedawany w sprzedaży towar. Ważne jest, ażeby był maksymalnie atrakcyjny lub przynajmniej sprzedawany w przystępnej cenie. W jaki sposób szukać hurtowników? Możemy przesłać zapytania do konkretnych firm, jakie zajmują się produkcją odzieży albo zaznajomić się z ogłoszeniami o treści stoki magazynowe sprzedaż albo markowe końcówki serii - Stocklots.

Wśród takich propozycji nierzadko odszukać można naprawdę atrakcyjne okazje, więc warto mieć to w pamięci. Oczywiście nie są to jedyne anonse, jakie winny nas zainteresować. Analizując serwisy ogłoszeniowe natrafimy bez wątpienia na ogłoszenia pod tytułem: sprzedam towar z likwidacji sklepu bądź kontakty do atrakcyjnych hurtowni. Warto się wobec tego przyłożyć do szukania.