Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

Ochrona danych osobowych to nie wyłącznie obowiązek indywidualnych osób lub instytucji

Aktualności

To, że my sami troszczymy się o to, by nasze dane nie wpadły w niepowołane ręce to logiczne, bo sami chronimy swoje interesy. Prawo jednakże również chroni nas, aby inni nie mieli możliwości bez naszej zgody przetwarzać naszych danych i każda jedna jednostka musi się temu koniecznie podporządkować.

Niszczarki do biura - niszcz dokumenty skutecznie!
Author: Mace Ojala
Source: http://www.flickr.com
W tym przypadku rozchodzi się nie tylko o bardzo duże instytucje, w których nasze dane - https://www.destroy.pl/niszczenie-produktow/niszczenie-nosnikow-informacji/ - są przechowywane, ale również każde, nawet niewielkie biuro musi tego surowo przestrzegać. Żaden z nas najpewniej nie wyobraża sobie sytuacji, że jakiekolwiek dokumenty biurowe mogłyby pozostać normalnie wyrzucone do kosza. Każdy dokument, który zawiera informacje osobowe wymagane jest by był bezwzględnie zniszczony przy użyciu niszczarki. Dlaczego? To łatwe, ponieważ w ten sposób zniszczony dokument uniemożliwia jakikolwiek odczyt informacji na nim zawartych. Zwykłe podarcie na kilka kawałków okazuje się niedopuszczalne, bo jeśli pismo wpadłoby w nieodpowiednie ręce, ktoś z naszych danych miałby możliwość zrobić użytek. To akurat z tego powodu niszczarki są niezastąpionym urządzeniem.

Nie ma więc powodu by się dziwić, iż każda, nawet niewielkich rozmiarów działalność kupuje niszczarki do biura. Należałoby w tej sprawie zachować szczególną ostrożność, ponieważ konsekwencje wynikające z niewłaściwej ochrony informacji osobowych mogą być rzeczywiście bardzo poważne i to nie wyłącznie dla instytucji, która nie przypilnowała właściwie tego obowiązku, lub też niestosownie go wykonała, ale również i dla osoby, której dane (zobacz odwiedź stronę) miałyby możliwość pozostać wykorzystane. Zakup niszczarki do biura zdaje się więc okazać się jak najbardziej umotywowanym i naprawdę korzystnym rozwiązaniem. Nie warto ryzykować i skazywać się na faktycznie srogie sankcje prawne, które grożą za niestaranną ochronę informacji głównie dlatego, iż zakup niszczarki do biura nie obciąży nas szczególnie dużo, ponieważ ceny tych sprzętów nie są przesadzone.

Jeżeli zatem już prowadzimy jakąś firmę zadbajmy o to. To nasz obowiązek, by dane naszych kontrahentów i konsumentów pozostawały chronione właściwie.