Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

Fałszowanie pism jest obecnie ogromną plagą, nie bądź kolejną ofiarą oszustów

Aktualności

Byłeś albo byłaś kiedykolwiek ofiarą hochsztaplerów, jacy wręczyli Ci fałszywy dokument? Niestety, ale byłeś lub byłaś ofiarą jednego z najstarszych przestępstw w dziejach ludzkości. Podrabianie dokumentów jest w naszych czasach tak powszechne, że nawet bada się pod kątem prawdziwości ostatnią wolę osoby która popełniła samobójstwo. Przytoczony przykład jest dość nieprzyjemny, lecz pokazuje pośrednio jak ważną rolę odgrywa grafolog. Dlatego przyjrzymy się uważniej pracy, jaką wykonują grafolodzy.

ekspertyza grafologiczna
Author: 24oranges.nl
Source: http://www.flickr.com
Rzeczą najważniejszą dla grafologa jest odpowiednie zebranie próbki pisma do badania. Ten etap przeprowadzania analizy ma ogromne znaczenie dla dlaszych badań, z tego powodu że błędy wykonane przy pobraniu będą się „nawarstwiać” podczas przeprowadzania dalszych doświadczeń i na koniec otrzymamy niemiarodajne wyniki. Najlepsze rezultaty grafolog dostanie jeśli do dyspozycji ma oryginalny dokument, ale nie zawsze jest taka dogodność. Jeżeli zainteresowany dysponuje jedynie skanem oryginału, albo co gorsza zdjęciem, treść pisma trzeba wtedy przepisać. Grafolog musi wiedzieć jakiego rodzaju papieru lub innego materiału użyto, jakim „narzędziem” pisano i w jakich warunkach, oczywiście właściwie nigdy nie znamy wszystkich trzech, lecz doświadczony grafolog i tak sobie da radę. Istotne jest również czy sprawdzany dokument (efematic.pl/) ma podpis.

Wejdź na kolejną stronę i dowiedz się również więcej o podobnej tematyce. Pod podanym linkiem oczekuje na Ciebie ogrom postów.

Mające duże znaczenie są również dodatkowe dane o autorze pisma: płeć, wiek, przebyte choroby. Po prawidłowym pobraniu próbki idziemy do II-go etapu – analizy, na początku intuicyjnie grafolog stara się wyobrazić sobie autora i warunki w jakich pisał. Zwracamy uwagę na barwę papieru, rozmiary liter, odstępy między słowami, rozmieszczenie treści na stronie – to wszystko dostarcza mnóstwo informacji na temat autora tekstu. Można na przykład określić w jakim nastroju był autor. Fundamentalne znaczenie ma to, jakim typem pisma posługuje się twórca pisma. Bada się czy są to arkady, girlandy lub mieszany typ. Określa się tym samym rodzaj osobowości. Poszukujemy wszelkich „udziwnień” czyli osobistych nawyków w pisowni, które są specyficzne i pomogą przy identyfikacji autora. Sprawdzamy także nacisk przyrządu na papier. Analizujemy także zależności pomiędzy treścią a podpisem. Wynikiem analizy jest ekspertyza grafologiczna, jaka jeśli grafolog dysponował wystarczającą ilością przesłanek określa autora pisma albo oryginalność dokumentu. Jeśli potrzebny Ci grafolog cennik usług może trochę Cię zszokować, z tego powodu że całościowa analiza, jaka daje praktycznie 100 % pewność kosztuje około 800 zł.

Pdrabianie pism jest popularnym sposobem już od momentu kiedy wymyślono pierwsze metody pisania, natomiast dziś jest to na tyle proste, że jeżeli nie było nas przy sporządzaniu treści dokumentu lepiej jest określić jego oryginalność.