Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

W przypadku, gdy zamierzasz kupić motocykl lub quada, najlepiej decyduj się na pewne wyposażenie

Aktualności

Od roku 2014, dzięki poprawkom w stosownych przepisach, każdy właściciel prawa jazdy kat. B od więcej niż 3 lat może swobodnie kierować motocyklami 125. W taki sposób rynek tych motocykli ożył.

Co jest przyczyną tego, że quady cieszą się coraz większą liczbą zwolenników? Przede wszystkim ich możliwości związane z jazdą po asfalcie, ale także poza nim. Trzeba podkreślić, że jeśli interesują nas quady dla dzieci (czytaj dalej na tej stronie) to dobrze jest pamiętać, że silnik takiego pojazdu powinien mieścić się w zakresie od 125 do 150 ccm. Na początek, jeżeli chodzi o quady dla dzieci, najlepiej wybrać pojazd o mniejszej pojemności, który będzie lżejszy. Quad rekreacyjny sprawdzi się na początek jeżeli chodzi o dorosłych. Tutaj stawiajmy na pojazdy, których pojemność waha się w granicach 200-300 ccm. Warto dodać, że na rynku dostępne są także quady sportowe, które dają duże możliwości w zakresie prędkości. Na dodatek można kupić quada użytkowego czy przeprawowego.

Dobry skuter 125ccm
Author: inspbylife
Source: http://www.flickr.com
Rozmyślając nad odpowiedzią na pytanie, czy powinniśmy zdecydować się na zakupienie skutera czy auta, w pierwszej kolejności powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakim celu będziemy wykorzystywać ten sprzęt. Oczywiście, skutery 125 (ważny link) umożliwiają podróże na bardziej długie trasy, ale jeżeli pokonujemy nierzadko wiele kilometrów mogą one okazać się niestety gorszym rozwiązaniem niż kupienie auta, ponieważ podróż skuterem będzie dużo mniej wygodna.

quad 125
Author: Red Dragon Images
Source: http://www.flickr.com

Rynek motoryzacyjny okazuje się wyjątkowo szeroki i rozległy, przez co proponuje mnogie auta i inne pojazdy. Wśród nich znajduje się również wiele motocykli, które mogą poszczycić się spośród naszych rodaków wielkim wzięciem. Jakie motocykle wybierają Polacy? Naprawdę zróżnicowane. Od potężnych maszyn po szybkie ścigacze – dziś praktycznie każdy wyszuka coś dla siebie. Wielkim powodzeniem szczycą się dzisiaj także motocykle 125, czyli takie, które posiadają pojemność silnika 125 cm sześciennych. Rzeczone motocykle mogą prowadzić ludzie, którzy mają prawo jazdy kategorii B, zatem nie trzeba na nie zdobywać kolejnych uprawnień. Pośród wspomnianych motocykli są również skutery, które są niezwykle praktyczne, jeśli chce się unikać korków i szybko gdzieś dojechać.

Jeśli mieszkamy daleko od centrum Warszawy, to z reguły jedynym wyborem jest autobus. Istnieją autobusy pospieszne, które na dłuższe trasy są z pewnością lepsze, gdyż nie zatrzymują się na każdym przystanku. Autobusy mają już coraz częściej w mieście wydzielone pasy ruchu, w ten sposób przejazd w szczególnie newralgicznych miejscach jest o wiele szybszy. W największym stopniu możemy to odczuć jadąc w godzinach szczytu. Jak widzimy wybór jest całkiem spory.