Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

Toruń oraz jego atrakcje na weekend. Czemu dobrze jest się tam udać oraz co zobaczyć?

Aktualności

Weekend to dni, kiedy możemy odpocząć troszkę od standardowych, żmudnych zadań całego tygodnia. Warto właśnie w weekend doładować baterie i zregenerować siły na kolejny tydzień. Zapewne nie ma fajniejszej opcji aniżeli wyjazd w jakieś ciekawe miejsce. W Polsce mamy ich na szczęście pod dostatkiem.

Gdy mowa o krótkich weekendowych wyjazdach, to z pewnością dobrze jest poznawać ciekawe miejscowości, które warto odwiedzić. Jedną z takich miejscowości na pewno będzie Toruń. Nie jest to zapewne aż tak popularny kierunek, natomiast chociażby z takiego powodu z pewnością są tam mniejsze tłumy niż przykładowo w Krakowie. W związku z tym, jakiego rodzaju atrakcje w Toruniu dobrze jest zobaczyć? Oczywiście nie można przejść obojętnie obok pięknej architektury w mieście. Sporo odnowionych kamienic, jak i Rynek Staromiejski są warte tego, by pospacerować i zwyczajnie podziwiać piękną, głównie gotycką zabudowę. Pełne klimatu wąskie uliczki na pewno zachęcą dodatkowo do szwendania się po tym ładnym mieście. Warto wejść na Ratusz Staromiejski, aby stamtąd podziwiać Toruń w pełnej krasie.

odbicie - wczasy
Author: Arek Olek
Source: http://www.flickr.com

Każdy przewodnik po toruniu z pewnością wspomni o Muzeum Piernika, bo tak naprawdę z tym specjałem najbardziej się Toruń kojarzy.przejrzyj (oferta wycieczki do Chorawcji)Natomiast nie jest to wcale zwykłe muzeum, bo można tam oglądać nie jedynie pokazy wypiekania pierników, lecz także samemu spróbować własnych sił. Będzie to na pewno fajną atrakcją nie jedynie dla najmłodszych, ale także do rodziców. Ci, którzy zmęczą się miastem mogą odpocząć w jednym z pięknych parków, jak na przykład Park Miejski, lub spędzić miło czas w Barbarce, jaka jest dużym terenem rekreacyjnym.

Toruń to także bliskość Wisły, jaka płynie przez miasto. Warto pospacerować Bulwarami, a jeśli pogoda na to pozwoli, to po prostu poleżeć na trawie albo urządzić piknik. Możemy również obejrzeć Toruń z troszkę innej perspektywy, a mianowicie ze statku płynącego Wisłą. Warto popłynąć jednym z dostępnych wycieczkowych statków, które oferują rejsy różnej długości. A już koniecznie nie powinniśmy przegapić nocnego klimatu miasta obserwowanego z przeciwległego brzegu rzeki. Na taki widok warto poczekać aż się ściemni. Zatem planujmy wyjazd do Torunia! (czytaj więcej)