Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

Miałeś albo miałaś wypadek w Niemczech, lecz boisz się starać o odszkodowanie?

Aktualności

Wypadki podczas pracy zdarzają się dosyć często, jedne są drobne jak na przykład: otarcia, zadrapania czy stłuczenia, natomiast inne potrzebują już interwencji lekarza. Z tymi poważnymi uszkodzeniami wiąże się także przymusowy urlop i odszkodowanie na późniejsze leczenie. Jeżeli wypadek miał miejsce w naszym kraju nie winniśmy mieć większych nieprzyjemności, o ile jesteśmy zatrudnieni legalnie. Ale kiedy przydarzył Ci się wypadek w Niemczech, czy również masz prawo do jakiegokolwiek odszkodowania?

malunek - ZUS
Author: Francisco Gonzalez
Source: http://www.flickr.com
odbicie - ZUS
Author: Francisco Gonzalez
Source: http://www.flickr.com
płótno - ZUS
Author: Donald Judge
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o odszkodowanie Niemcy posiadają szczegółowe prawa, które jednoznacznie informują, iż nawet jeżeli pracowałeś nielegalnie Tobie także przysługuje odszkodowanie, lecz otrzymanie go… to zupełnie inna sprawa. Świadczenia za wypadek w czasie wykonywania pracy są określane oraz gwarantowane przez siódmą księgę niemieckiego kodeksu socjalnego i opisuje ona takie świadczenia jak: opłacenie kosztów leczenia, rehabilitacji, odszkodowawcze (jakie wynosi 80 % ostatniego zarobku), renta (jeśli stwierdzono brak zdolności do kontynuowania pracy) oraz jednorazowe odszkodowanie (odszkodowanie w Lubinie z profesjonalną kancelarią) w przypadku śmierci i rentę dla rodziny. Jak widzicie wachlarz świadczeń jest szeroki, ale trzeba się ubiegać o ich wypłacenie. Możecie robić to w Niemczech albo będąc w naszym państwie poprzez firmy, jakie się tym zajmują. Największą przeszkodą przy ubieganiu się o odszkodowanie jest bariera językowa. Nawet jeśli ktoś rozmawia biegle po niemiecku musi liczyć się z tym, iż język prawniczy jest specyficzny i będzie potrzebował pomocy prawnej. Toteż lepiej mimo wszystko wykonywać wszelkie czynności za pośrednictwem polskich firm, jakie współpracują z niemieckimi kancelariami prawnymi.

Bardzo nam przyjemnie, że poświęciłeś swój czas, by przeczytać ten wpis. Jeżeli masz ochotę na inne, to kliknij link sita poliuretanowe do przesiewaczy i przejdź do kolejnej strony.

Dzieje się tak, gdyż tylko niemieccy prawnicy będą traktowani serio. Jeśli chcesz zostać w Niemczech albo nie masz innego wyboru wszelkie formalności będą wykonane drogą pocztową albo mailową, ewentualnie możesz osobiście spotkać się z przedstawicielem firmy. Jeżeli przydarzyła Ci się stłuczka kolizja Niemcy również mają zapisy prawne obejmujące także obcokrajowców. O ile nie jesteś sprawcą wypadku samochodowego masz prawo starać się o odszkodowanie. Najlepiej jeśli zadzwonisz do kancelarii polskiej sprawę natychmiast po wypadku, bez niepotrzebnej zwłoki, lecz nawet jeśli skończyliście już okres rekonwalescencji albo od wypadku minęły lata kancelaria wciąż potrafi Ci pomóc. Niestety za wypadek w trakcie wykonywania pracy według niemieckiego prawa nie należy się odszkodowanie lecz świadczenie, czyli wyżej wymienione świadczenia.

Wypadek w obcym państwie związany jest z kłopotem z otrzymaniem odszkodowania. Bariera językowa, nieznajomość prawa i brak obywatelstwa stawiają przed nami duże wymagania. Szczęśliwie z pomocą przychodzą firmy w naszym państwie, jakie wykonają za nas wszystkie formalności.