Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

Dowiedz się jak Twój chlebodawca jest w stanie zerwać z Tobą umowę o pracę

Aktualności

Strata pracy jest jedną z najbardziej wykańczających chwil w życiu człowieka. Mówi się, że oprócz niej gorszym doświadczeniem może być tylko śmierć lub choroba bliskiego człowieka. Nie powinno to jednak nikogo dziwić. Wraz z posadą tracimy płynność finansową i pewny grunt pod nogami. Sytuację jeszcze pogarsza fakt posiadania dzieci, kredytu hipotecznego lub innych zobowiązań, które wymagają stałych przychodów. Wielu ludzi po zwolnieniu popada w apatię i nie potrafi się odnaleźć na nowoczesnym rynku pracy.

selfie - prawo
Author: Centrum Cyfrowe
Source: http://www.flickr.com
prawo - płótno
Author: Centrum Cyfrowe
Source: http://www.flickr.com

Niestety praca może w każdej chwili być anulowana przez chlebodawcę lub pracownika. Wszystko rzecz jasna jest zobligowane namacalnymi przepisami prawnymi, więc warto byłoby się rozeznać coś więcej na ten temat. Najbardziej drastyczne jest rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia (zobacz ten link), należy jednak zdać sobie sprawę z tego, że może ono zostać użyte tylko w kilku okolicznościach. Nie ma się czemu dziwić, bowiem nikt z nas nie jest przygotowany na stratę pracy z dnia na dzień. Rozumie się samo przez się, iż nasz pracodawca może nam anulować umowę w dowolnej chwili, jednakże musielibyśmy wyjątkowo nadszarpnąć jakiś z zapisów kodeksu. Dyscyplinarne odwołanie następuje, o ile naruszymy podstawowe zadania w sposób karygodny albo przestaniemy dbać o transakcje naszego chlebodawcy. Na nieszczęście coraz więcej osób chce wzbogacić się czyimś kosztem, co zaiste jest rzeczą nieprzyjemną. Innym powodem zwolnienia będzie również popełnienie jakiegoś przestępstwa, bądź strata uprawień, jakie są niezbędne do tego, by pracować na danym stanowisku. Oczywiście jest to brutalna, okazjonalnie spotykana forma wypowiedzenia, więc skupmy się na czymś co częściej może nas dotyczyć.

widok - prawo
Author: Centrum Cyfrowe
Source: http://www.flickr.com
Chodzi tutaj o rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem przez pracodawcę (z tego źródła), jakie na nieszczęście jest cyklicznie wykorzystywane. Powodów może być całe mnóstwo, a na ogół to nie my zawiniliśmy. Nasz pracodawca nie musi przekazać nam konkretnej przyczyny naszego zwolnienia, jednak najczęściej chodzi tu o likwidację danego stanowiska, czy też przyjęcie na nie kogoś po znajomości.

Jeśli spodobał Ci się publikowany tekst, to niewątpliwie zafascynują Cię też przydatne wskazówki, które znajdziesz tutaj - one pochłoną Cię bez reszty.Znajomość przepisów kodeksu pracy jest niezwykle ważna, przede wszystkim dla osób na niskich stanowiskach. Dzięki niej wielu ludzi z pewnością podjęłoby walkę o swój byt, zwłaszcza, że dla pracownicy z najniższymi dochodami są zwolnieni z opłat za proces

Reasumując, jeżeli planuje się odejście z pracy, zdecydowanie należy pamiętać o tym, czy przypadkiem nie obowiązuje nas okres wypowiedzenia. Dobrze jest wziąć to pod uwagę już na etapie szukania kolejnego zatrudnienia, by wszystkie terminy zgrać ze sobą w czasie. Pracodawca ostatecznie musi mieć czas na odszukanie kolejnego pracownika.

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł to kliknij w odnośnik do www (http://mengarnitury.pl/pl/page/7/kolekcja/18/Koszula%20OLYMP), który przekieruje Cię do witryny, gdzie przeczytasz interesujące informacje na ten temat.