Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

Jakim sposobem użytkować energię ze słońca przez cały rok

Aktualności

Energia ze słońca gromadzi się w ziemi, w wodach gruntowych jak również w powietrzu. Aktualnie możemy ją eksploatować za pomocą tak zwanej pompy ciepła by przez cały rok użytkować ją do ogrzewania oraz podgrzewania wody. Wykorzystanie pompy ciepła w ogóle nie wymaga użycia komina.

pompa ciepła
Author: Isle of Man Government
Source: http://www.flickr.com
Wspomniana pompa wykorzystuje w znacznej mierze odnawialne źródła prądu a także nie powoduje żadnej emisji toksycznych substancji. Trzeba pamiętać, że pompy ciepła (wartościowe informacje pod tym adresem) eksploatują małą wielkość energii elektrycznej (blisko 25 procent mocy pompy). Znaczy to, że procent całkowitego zapotrzebowania na energię pokrywana jest energią otrzymaną za darmo ze środowiska naturalnego.

Wzrastające koszta energii i coraz wyższe obciążenie przyrody przynoszą czytelny sygnał: czas już najwyższy by począć myśleć o opcjonalnych formach pozyskiwania energii. To odnawialna energia jest energią przyszłości, a pompy ciepła są wspaniałym wyjściem żeby skutecznie wykorzystywać tę darmową energię (więcej w temacie: pompy ciepła). W ów sposób możemy być nie tylko w wyższym stopniu niezależnym, ale również chronić środowisko .

Zapoznaj się z pełną ofertą na stronie microBUD.

Pompy ciepła to przyrządy działające na tej samej zasadzie jak chłodziarka lub klimatyzator. Ich celem nie jest jednakże odjęcie ciepła od warzyw lub jogurtów schowanych w lodówce, lecz dostarczenie ciepła, zatem to, co lodówka wykonuje na wymienniku umiejscowionym z tyłu obudowy. W wielkim skrócie, pompa ciepła pobierając 1 kWh prądu elektrycznego pobiera ze środowiska 1-4 kWh gorąca, a później w łącznej liczbie 2-5 kWh oddaje to ciepło do otoczenia. Pompa ciepła zapewnia więcej gorąca, niż zużywa prądu i dlatego jest tania w eksploatacji (mówi się, iż ma wskaźnik wydajności mniej więcej 2-5). Dlatego uważa się, że takie pompy ciepła są odnawialnym źródłem prądu (dużą część ciepła dostarczanego do domu czerpią z otoczenia).