Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

Nowoczesne sposoby zarządzania własnymi pieniędzmi - czy to bez wątpliwości bezpieczne?

Aktualności

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy ma dostęp do swego konta bankowego za pomocą bankowości internetowej - jeśli masz w domu internet, na pewno Tobie także została zaproponowana taka usługa. Bankowość internetowa praktycznie nikogo już nie dziwi - banki aktualnie wręcz prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych, wykorzystujących nowe osiągnięcia technologii, sposoby zarządzania swoimi pieniędzmi. Dzisiaj prześledzimy, jak działają niektóre z nich i sprawdzimy, czy bez wątpliwości są całkowicie bezpieczne?

Bankowość w internecie


Bankowość elektroniczna - dostęp do konta na smartfonie
Author: Kārlis Dambrāns
Source: http://www.flickr.com
Bankowość elektroniczna to w współczesnych czasach niemalże standard proponowany przez każdy bank. Jeżeli chcesz szybko móc płacić w internecie, a jednocześnie praktycznie na bieżąco mieć dostęp do swego rachunku bankowego, wówczas musisz uruchomić sobie takie e konto.

Opracowaliśmy wpis o podobnej tematyce. Umieściliśmy go na następnej witrynie. Kliknij zatem w poniższy link i dowiedz się szczegółów (http://mercor.com.pl/pl/produkty/wentylacja-po%C5%BCarowa/wentylatory-bytowe/mcr-bora-bo-strumieniowy-wentylator-oddymiaj%C4%85cy-jednokierunkowy-rewersyjny/) z tym połączonych.

Ta usługa jest właściwie zupełnie bezpieczna - logowanie odbywa się przez zaszyfrowane połączenia, zazwyczaj musimy podać swój numer klienta oraz hasło, a w wielu bankach także jednorazowe hasło SMS. W współczesnych czasach bankowość elektroniczna jest praktycznie zupełnie bezpieczna, zatem nie musisz zupełnie obawiać się o bezpieczeństwo swoich pieniędzy.

Aplikacje na smarftonie


Praktycznie każdy bank obecnie oferuje swym klientom również dostęp do konta bankowego za pomocą telefonów komórkowych. Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z tego rozwiązania, wtedy musisz unikać różnego rodzaju połączeń z nieznanymi sieciami wi-fi, gdyż w takim przypadku ktoś może przechwycić Twoje hasło. Jeśli jednak będziesz tego unikać, a Twój telefon nie ma żadnych wirusów, wówczas z pewnością będziesz całkowicie bezpieczny.

Podstawowe zasady jeśli chodzi o bezpieczeństwo


Niezależnie od tego, czy wreszcie zdecydujesz się na e konto lub będziesz chciał zarządzać sowimi pieniędzmi za pośrednictwem smartfona, z pewnością powinieneś pamiętać o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Przekonaj się, że ta wskazówka z www nie umknie Twojej uwadze, ponieważ opisuje konkretnie taką tematykę, co tekst, który właśnie w teraz czytasz.

Hasło do Twego konta bankowego powinno być inne niż hasła do innych Twoich kont. Nigdy nie możesz podawać nikomu swego loginu czy hasła ani nigdzie ich zapisywać. Przy płatnościach elektronicznych zawsze sprawdzaj skrupulatnie kwotę zaznaczoną na ekranie, a jeśli płacisz kartą w tradycyjny sposób - unikaj podawania jej innym osobom do ręki. Jeżeli będziesz przestrzegał tych głównych zasad bezpieczeństwa, wtedy bez wątpliwości nie grożą Ci praktycznie żadne problemy!