Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

Czemu najlepiej przekazać jeden procent organizacji charytatywnej? Jakiego rodzaju są tego korzyści? Jak to wykonać?

Aktualności

Każdego roku, podczas rozliczania PIT-u możemy przekazać jeden procent podatku na jakąś organizacje. Jest to faktycznie łatwe, nie trzeba za to płacić, dobrze więc mieć to na uwadze. Jeden procent trafia na konto organizacji charytatywnych, które pomagają najbardziej potrzebującym, to więc skromna, ale jakże znacząca pomoc. Na szczęście każdy może ofiarować ten symboliczny procent, dzięki czemu potrzebujący uzyskują niezbędne wsparcie.

Przekazanie 1% podatku jest najbardziej ciekawym sposobem pomocy dla organizacji, której działanie i profil działalności jest najbliższa darczyńcowi. To tak naprawdę idealny w swojej prostocie sposób, żeby pomóc. Jak można to zrobić? Trzeba jedynie wypełnić specjalistyczną rubrykę w rocznym rozliczeniu. Tak, to takie proste. Pieniądze lądują tam, gdzie zaznaczyliśmy. Wiele fundacji zawiera umowę z NFZ, by uzyskać niezbędne środki na funkcjonowanie, lecz to niestety nie jest wystarczające, dlatego również przekazanie 1% podatku jest tak istotne.

Rozliczanie PIT na komputerze
Source: pixabay.com
Co do samego wypełniania, to jak mówiliśmy wcześniej jest to dość proste, a może być jeszcze w mniejszym stopniu zajmujące, gdy skorzystamy z nowatorskiego sposobu do rozliczania deklaracji podatkowej. Najlepsze jest do tego darmowy program do rozliczania PIT za 2016r, jaki intuicyjnie, w pełni automatycznie i bezproblemowo umożliwia na oraz bezbłędne rozliczenie PIT-u. Jeden procent to specyficzne wsparcie, gdyż datek nie jest przekazywany fizycznie, co oznacza, że darczyńca nie sięga do kieszeni, by wyciągnąć parę złotych. Nie jest to więc impulsywne, niezbyt przemyślane działanie, a raczej przeciwnie, darczyńca świadomie wie, komu przekazuje pomoc.

W taki sposób udzielona pomoc jest bardziej cenna, bo darczyńca zdaje sobie sprawę, iż takie pieniądze będą trafiać tam, gdzie powinny się znaleźć, tak więc jego pomoc nie pójdzie na marne. 1% to niby mała kwota, ale jak pomnożymy ją przez liczbę kilkudziesięciu tyś. podatników to może uzbierać się naprawdę pokaźna suma pieniędzy. Dzięki takim pieniądzom jesteśmy w stanie nabyć więcej sprzętu, więcej dzieci skorzysta z niezbędnej rehabilitacji, to same plusy. A najbardziej ciekawe jest to, iż większość z nas może udzielić takiej pomocy, warto więc o tym pamiętać.