Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

Masz w samochodzie alufelgi? Przede wszystkim - właściwe bezpieczeństwo!

Aktualności

Transport samochodowy to jedna z najczęstszych form przemieszczenia towarów w naszym kraju. Jest on dość tani, ogólnie dostępny, posiadamy dość rozliczne, regularnie remontowane drogi, poprzez co przewożenie produktów nawet na spore odległości jest wygodne i dostępne dla wszystkich - niemalże w każdej rodzinie jest auto, a oprócz tego istnieją liczne przedsiębiorstwa transportowe, z których usług można skorzystać.

Śruba do kół
Author: Camera Eye Photography
Source: http://www.flickr.com
Śruby do kół powinny posiadać dobre rozmiary. Należy oglądać śruby do felg (więcej interesujących artykułów pod tym adresem). Musimy wydawać sobie sprawę z tego, że koła są bardzo istotnym fragmentem w każdym pojeździe. Dzięki nim nie tylko mamy możliwość jeździć, lecz także posiadają one oddziaływanie na nasze bezpieczeństwo w czasie podróżowania, dlatego powinniśmy posiadać pewność, że będą odpowiednio zamocowane. Dlatego należy mieć świadomość, że śruby do kół będą odpowiedniej wielkości, a do tego jeszcze powinniśmy co jakiś czas sprawdzać czy nic złego się z nimi nie dzieje, skoro okazują się być narażone na działanie różnorakich czynników atmosferycznych, a również gorąco od kół, w porze kiedy samochód pracuje.

Felga aluminiowa - alufelga
Author: Nikita Novozhilov
Source: http://www.flickr.com
Samochód to, bez wahania można stwierdzić, zupełna podstawa we współczesnym świecie. Niezwykle trudno jest wyobrazić sobie bez niego egzystencję. Auto przydaje się praktycznie zawsze: jest niezastąpione w trakcie dojazdów do pracy, w trakcie zakupów, wyjazdów urlopowych, odwiedzi, wszelakich podróży i tak dalej. Choć ciągle słyszymy o licznych wypadkach z udziałem kierowców samochodów, w których ginie wiele osób, należy pamiętać o tym, iż statystycznie jazda samochodem jest całkiem bezpieczna. Zazwyczaj wypadki powodowane są poprzez błąd człowieka - za szybką jazdę lub niedostosowanie się do warunków jakie panują na drodze. W pozostałych wypadkach także w większości człowiek ponosi winę, ponieważ nie zadbał należycie o swój pojazd, na przykład nie wyposażył go w dostosowane do konkretnego modelu śruby zabezpieczające - więcej interesujących informacji pod tym adresem. Nie każdy kocha spędzać liczne godziny na dokładnym pielęgnowaniu każdego centymetra samochodu i nikt nie może nas do tego zmusić, ale obowiązkiem każdego posiadacza auta jest utrzymywanie go w bardzo dobrym stanie technicznym, tak, by nie zagrażał on nam w trakcie jego użytkowania ani nie stanowił niebezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu. Aby mieć pewność, że nasze auto spełnia wszelakie normy techniczne, warto często korzystać z przeglądów u mechanika, tak, aby wszelkie ewentualne awarie zauważyć możliwie najwcześniej oraz w porę je usunąć. Pieniądze przeznaczone na poprawę bezpieczeństwa nas samych na drodze nie są stracone.

Cena tego rodzaju zestawu jest różna, ale warto zakupić nieco droższe śruby, aby mieć pewność, że będą służyć przez wiele lat. Jako że nakrętki do kół mają specjalne wgłębienia, warto pamiętać o nakładce do kluczy, jeżeli wybieramy się w długą podróż. Bez niej nie będzie można np. wymienić koła z przebitą oponą.