Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

Kupujesz swoje mieszkanie? Sprawdź, na co zwracać największą uwagę!

Aktualności

Kupno własnego mieszkania to bez wątpienia nie bułka z masłem - przekonał się o tym na własnej skórze właściwie każdy, kto co najmniej raz odwiedzał różnego rodzaju deweloperów czy przeszukiwał ogłoszenia na portalach ogłoszeniowych. Jeżeli chcesz kupić mieszkanie bezpośrednio od dewelopera, wtedy musisz przede wszystkim uważać na różnego rodzaju pułapki w umowach oraz niedoróbki - zazwyczaj bowiem przy zawarciu umowy nie możemy obejrzeć naszego mieszkania, bo zwyczajnie nie jest jeszcze wybudowane. Z kolei jeżeli chcesz nabyć mieszkanie z rynku wtórnego, wtedy niewątpliwie powinieneś zwrócić szczególną uwagę na to, w jakim konkretnie stanie jest budynek, a na dodatek na sąsiadów. Jak widzisz, na kupujących czeka wiele pułapek - jak zatem nie dać się nabić w butelkę? Przeczytaj nasze wskazówki!

Montaż okien z parapetami
Author: MS więcej niż OKNA
Source: MS więcej niż OKNA
Mieszkania z rynku pierwotnego
Na początek musisz skrupulatnie sprawdzić całą umowę - zdecydowanie najlepiej w takich wypadkach będzie wynająć prawnika, który umowę przejrzy za Ciebie i będzie mógł zwrócić Twoją uwagę na wszelkiego rodzaju kruczki prawne stosowane przez deweloperów. Następnie, już po zaczęciu budowy, egzekwuj skrupulatnie wszystkie postanowienia umowy - jeśli dla przykładu w umowie jest zapisane, że do budowy budynku będzie użyty konglomerat, z pewnością nie możesz się zgadzać na zastąpienie go czymś innym - deweloper musi wypełniać to, do czego dokładnie się zobowiązał i przy budowaniu budynku wykorzystać konglomerat. Podobnie jest z wszystkimi innymi rzeczami, których musisz przypilnować.

Mieszkanie z rynku wtórnego
Jeśli z kolei chcesz nabyć mieszkanie na rynku wtórnym, wtedy również powinieneś zdecydowanie zapoznać się ze stanem technicznym całego bloku. Zwykle takie mieszkania położone są w starszych blokach, które potrafią zaskakiwać właścicieli mieszkań nieprzyjemnymi niespodziankami - mogą na Ciebie czekać na przykład spadające czy butwiejące parapety.

Jeżeli zdecydujesz się na kupno takiego mieszkania, bez wątpienia powinieneś sprawdzać właśnie parapety - niejednokrotnie mówi się, iż po ich stanie można określić stan techniczny całego budynku i konkretnego mieszkania. Na obejrzenie takiego mieszkania dobrze zabrać ze sobą fachowca budowlańca, który zauważy wszystkie nieprawidłowości.

Mieszkanie marzeń!
Niezależnie od tego, na którą konkretnie opcję się zdecydujesz, na pewno wcześniej czy później odnajdziesz mieszkanie swoich marzeń - tego Ci życzymy!