Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób dbać o kontakty z klientami? Dlaczego jest to istotne?

Aktualności

Na dobrym poziomie kontakt z klientami, to sprawa bardzo istotna, kiedy mamy swoją firmę. Duże znaczenie mają tym bardziej kontakty długofalowe, które warto pielęgnować. Można to robić na różne sposoby. Każda firma na pewno posiada swój sposób postępowania wobec takich starych i najbardziej długo współpracujących z firmą klientów. Jakie można wymienić przykłady?

Kartki świąteczne na zmaówienie z logo firmy
Author: Parekh Cards
Source: http://www.flickr.com
Na pewno stały klient musi widzieć, iż firma traktuje go wyjątkowo, to znaczy trochę lepiej niż klientów, którzy wchodzą w jednorazowe transakcje. Mile widziane są różne upusty, jakie firma udziela stałym odbiorcom. Tego typu zniżki na pewno też warto wprowadzić, gdy zamówienie jest większe. Zniżki powodują, iż klienci powracają do takiego przedsiębiorstwa i są wierni marce. Dobrze jest także pokazać, iż pamięta się takim kliencie przy okazji dużych świąt. kartki świąteczne na zamówienie nie będą sprawą bardzo kosztowną i skomplikowaną do zorganizowania, a robią miłe wrażenie wśród odbiorców.

Możemy także wysłać do domu specjalne katalogi oraz przypomnieć o atrakcyjnych okazjach zakupowych. Wtedy, taki klient czuje się bardziej doceniony, a jest spora szansa, że dokona też zakupów. Zatem kartki świąteczne dla firm to nie jest tylko jedna z możliwości, z której opłaca się skorzystać. Długie kontakty (polecamy notabene) z odbiorcami powinny być doglądane. Nie bez przyczyny, w większych przedsiębiorstwach są opiekunowie takich większych klientów, jacy są oddelegowani tylko do pracy z konkretnym klientem. W ten sposób klient ma dane osoby, do których możemy zgłaszać się bezpośrednio i ma pewność, iż taki opiekun jest na bieżąco z potrzebami klienta i nie trzeba go wprowadzać w przeszłe transakcje, ani w inne tematy.

Dobry kontakt s-performance.pl/kontakt/ z klientem jest w przedsiębiorstwie sprawą ogromnie istotną. Wiele ludzi długo szkoli się, aby posiąść tajniki takiej bardzo przydatnej sztuki. Od postępowania pracowników zależy wszak wynik sprzedaży oraz zarobki firmy. Z tego względu właśnie całkiem sporo środków przeznacza się na szkolenie pracowników. Sporo wprawy zyskuje się też przez praktykę, dlatego pracownik z doświadczeniem jest bardzo przydatny.