Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

Bateria zasilająca przenośne komputery - to znaczy jak dbać o komputer.

Aktualności

Laptop pozbawiony akumulatora nie będzie sprawny, o tym wie każdy. Sprawna bateria to gwarancja dobrze działającego urządzenia. Wyłącznie dzięki niej możemy pracować na urządzeniu w dowolnym miejscu

Może się zdarzyć, że po pewnym czasie spostrzeżemy, że bateria w momencie podpięcia do zasilania nie będzie chciał się ładować. Może to być oznaka, że powinniśmy przemyśleć jej wymianę. Zawsze możemy spróbować zrobić reinstalację sterowników, wyjąć ją laptopa i zrestartować komputer, po czym znowu ją umiejscowić we właściwym miejscu. Jeżeli to nie zadziała, to należy poszukać odpowiedniego akumulatora dopasowanego do swojego sprzętu.

Laptop - bateria
Author: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com
Dzisiejszy tekst będzie zadedykowany baterii, która zasila te kompy i pozwala, by posiadać je ze sobą w każdej ewentualnej sytuacji i miejscu, w którym chwilowo jest nam przydatny. Laptop (Sprawdź Teraz), który działa dzięki zasilaniu bateryjnym np. bateria lenovo (użyteczna strona), czy bateria sony (więcej pomocy), najpierw wytrzymywał będzie 3 godziny, aczkolwiek po zwykle dwóch latach użytkowania nie więcej niż 1 godzinę. W wielu przypadkach zdarza się, iż bateria ustaje w ogóle działać tzn. wyłącza się niebawem po rozłączeniu od niej zasilania. W tego typu oto chwili nasz przenośny laptop (naprawa - opolkom.pl/naprawa-laptopa) staje się składanym komputerem, którego miejsce z reguły bywa na biurku. Przyczynami starzenia się baterii jest przede wszystkim czas, którego nie potrafimy zatrzymać, bo to naturalny proces działający na pojemność akumulatora. Kolejnym elementem jest temperatura. Maksymalnymi warunkami roboty akumulatora jest 20 - 25 stopni, im w większym stopniu ciepło znajduje się w powietrzu tym prędzej skracana jest objętość akumulatora. Nowinką jest zjawisko, iż gdy komputer przenośny nagrzeje się do 60 stopni po trzech miesiącach stosowania wydajność akumulatora jest w stanie spaść niekiedy o połowę. Ostatnim aspektem dla tak istotnych elementów jak bateria sony, bateria lenovo jest wartość ładowań. Akumulatory nastawione są najczęściej na 300 -400 cyklów ładowań. Możemy przypuszczać, iż po tym czasie wydajność komputera spadnie o połowę. Aby zatrzymać to starzenie się należy podobnie do przyczyn: wykonywać pracę w odpowiedniej temperaturze, nie doprowadzać do ocieplenia się przyrządu, a gdy do niego dojdzie to wydajnie go schładzać. Kolejnym jest unikanie stałego doładowywania baterii lub pracy na stale podłączonym do ładowania laptopie. W następstwie tego należy co najmniej raz w tygodniu, w zależności od korzystania rozładować baterię do końca.

Jeśli twój laptop jest w użytku, jednak nie jesteś w stanie na nim działać z powodu niewystarczającej żywotności baterii, czas coś na to poradzić. Elementy zamienne tego rodzaju nie należą do najdroższych, a w końcu łatwiej będzie nam wymienić jeden, felerny element niż cały sprzęt. Popularne firmy dostępne są wszędzie, jednak tańszą alternatywą będą zakupy online.

Oczywiście są marki, które sprzedają dobrej jakości zamienniki. Przed udaniem się na zakupy warto więc przeprowadzić szybkie badanie w Internecie i na własne oczy przekonać się, czy warto nabyć mniej kosztowną baterię. Jeżeli jednakże bardziej aniżeli na oszczędzaniu zależy nam na bezpieczeństwie, to możemy być pewni, że nabywając markowy produkt, nic nie ryzykujemy.