Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

Krojownia z Łodzi z długą historią

Aktualności

Łódź jest miastem, w którego urozmaiconej historii sektor włókienniczy jest wyraźnie zaznaczony. W XIX wieku, tak samo fabryki włókien jak i zakłady krawieckie znajdujące się tutaj, były znane na całym terenie zaboru pruskiego. Nic zatem zaskakującego, że również w dzisiejszych czasach możemy tutaj zauważyć echa przeszłości, zmaterializowane za sprawą założonych tutaj firm. Ciekawym przekładem będzie Kroexpert, rodzinna spółka z wieloletnią historią, specjalizująca się w przycinaniu wszelkiego typu materiałów.

krojownia Łódź
Author: Calvado.pl
Source: Calvado.pl
Marka narodziła się na samym początku lat dziewięćdziesiątych , lecz wtedy popularna była pod inną domeną. Było to przedsiębiorstwo familijne, głównie zorientowane na krawiectwo (eleganckie obrusy atgroup.com.pl). Zaangażowanych tutaj było mnóstwo szwaczek, krawców, oraz innych fachowców, wiedzących o tkaninach wszystko. Jednak koniunktura w sektorze się zmieniła, i współcześnie firma oferuje przede wszystkim krojenie usługowe. Bowiem za sprawą wykorzystania taniej siły roboczej w Azji, większość osób zaczęła nabywać ciuchy produkowane masowo, sygnowane popularnymi markami - krawiectwo (stroje dla personelu) artystyczne zeszło na drugi plan. Współcześnie Kroexpert to bardzo zapracowana krojownia Łódź nie ma drugiego zakładu, działającego w branży na tak ogromną skalę.
Firma posiada bardzo różnorodną ofertę, nie kompletną jej część zajęło krojenie usługowe. Podejmowane są tam projekty od całego grona różnych przedsiębiorców - od firm krawieckich, przez tapicerstwo, po kompanie produkujące... żaglówki. Gdyż eksperci z firmy Kroexpert umieją skroić oraz podkleić także bryt, wykorzystywany jako tworzywo żagli. Także osoby, które w zamiarze mają ocieplenie swojego dachu, mają szansę skorzystać z talentów tamtejszych fachowców. Gdyż cięcie pianek poliuretanowych, używanych do izolacji dachów, proponuje owa krojownia Łódź nadal posiada na swoim obszarze kilka artystycznych zakładów krawieckich z wieloletnią tradycją, które oferują wyszukane kreacje, nabywane przez osoby, lubiące ubierać się w sposób awangardowy, zamiast w korporacyjne twory. Tego typu firmy specjalistyczne również współpracują z marką Kroexpert, w zakresie ścinania tkanin.

Łódzka firma jest doskonałym dowodem na to, jak będąc przedsiębiorczym można przekwalifikować własny zakład w sytuacji kryzysu (dowiedz się więcej). Rodzina fundatorów wiedząc, że na rynku krawieckim nastała konkurencja nie do przeskoczenia, postanowiła się przebranżowić. Pod innym szyldem założyli oni krojownie, która współcześnie jest największym zakładem tego typu na konkretnym obszarze Polski.