Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

Testy DISC to świetna metoda, by zatrudniony mógł poznać swoje style zachowań w środowisku pracy

Aktualności

Jeśli chcemy umiejętnie określić potencjalne zdolności własnych pracowników, to powinniśmy wykorzystać w tym celu niesłychanie sprawne narzędzia. Dobrze będzie więc użyć znanego na całym świecie systemu DISC, opartego na psychologicznych teoriach Junga. Sprawi to, iż poznamy silne oraz słabe strony własnych zatrudnionych.

certyfikacja disc
Author: jvleis
Source: http://www.flickr.com
Aby przeprowadzić to badanie, trzeba zatrudnić odpowiednich fachowców posiadających spore doświadczenie. certyfikacja disc jest poświadczeniem, że dana osoba posiada specjalistyczną wiedzę oraz potrafi skorzystać z dostępnych specjalistycznych narzędzi. Zatrudniony, który zostanie poddany takiej analizie, dostanie wiele wartościowych informacji dotyczących własnych reakcji w różnych momentach. Będzie to wiedza, która pomoże mu lepiej osiągać cele i się rozwijać. Certyfikacja DISC jest niezbędna, jeśli ktoś chce wykonywać owe analizy. Warto pamiętać, iż nie należy posiadać psychologicznego wykształcenia, żeby ją uzyskać. Certyfikację może posiadać każdy, kto z sukcesem przejdzie szkolenie.

Jeżeli pragniemy, aby nasi pracownicy dobrze zrozumieli, jakimi są typami i w jaki sposób funkcjonują w pracy, to powinni przejść analizę indywidualną extended disc. Wypełnienie tego testu spowoduje, że zatrudniony bardzo dokładnie pozna swój profil psychologiczny. Na pewno takie wiadomości przydadzą się podczas wybierania drogi kariery i podczas rekrutacji. Indywidualna analiza Extended DISC jest niezwykle skutecznym testem, który się skupia na stylach reagowania pracowników oraz na ich możliwościach. Osoby, które wykonają te testy, będą lepiej wiedziały, w jakim obszarze najlepiej się sprawdzą, gdzie mogą się wykazać i co można przykładowo zmienić, żeby być bardziej efektywnym. Należy się jednakże upewnić, iż test prowadzony jest przez certyfikowaną osobę, która posiada odpowiednie doświadczenie kompetencje.

Naturalnie nawet najdokładniejszy kwestionariusz nie zanalizuje naszego charakteru w stu procentach, więc dobrze będzie też zachować przytomną ocenę własnych możliwości. Poza tym warto omówić rezultaty ze specjalistą, żeby lepiej je zrozumieć.