Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

Jakimi sposobami grafolodzy sprawdzają autentyczność różnego rodzaju podpisów i ręcznie pisanych dokumentów.

Aktualności

Wielu ludzi nie ma zbyt wyraźnego podpisu na dokumentach, a wraz z mijającym czasu charakter ich podpisu również może się zmieniać. Takie niezbyt oryginalne podpisy są także łatwe do sfałszowania, i niestety coraz częściej się zdarza, że są one kwestionowane.

badania grafologiczne
Source: pixabay
Generalnie przeważnie zdarzają się dwie sytuacje, to znaczy albo ktoś będzie się wypierał podpisu i twierdzi że to nie jest jego, pomimo że to rzeczywiście on zrobił, lub podpis został sfałszowany. W obu tych przypadkach sprawa może być trudna do wykrycia, szczególnie jeśli nie było świadków. A niekiedy gra będzie szła o wysoką stawkę, bo fałszowane są najróżniejsze umowy sprzedaży samochodów, nieruchomości czy też testamenty. Jeżeli będą się pojawiać wątpliwości co do autentyczności podpisu, to w takich przypadkach niezbędne mogą być badania grafologiczne (sprawdź ofertę). Wykonywane są one przez specjalistów zwanych grafologami, a ich głównym zadaniem będzie określenie autentyczności albo jedynie podpisu, albo całego dokumentu. Na takie badania niejednokrotnie może skierować sąd podczas postępowania, lecz również nie ma problemów, aby ktoś je zamówił prywatnie.

Po zrobieniu całości badań wydawana jest ekspertyza grafologiczna (dowiedz się więcej), w oparciu o którą da się dalej poprowadzić daną sprawę, niekiedy liczyć się jednak trzeba z całkiem sporym czasem na skończenie.

Ten sensowny serwis, który masz przed oczami, pokieruje Cię do atrakcyjnych treści na przedstawiany temat - przeczytaj również inne teksty mające równie trzymające w napięciu posty.

Trudno jednoznacznie określić, ile będzie trwało tego typu badanie. Są sytuacje, że w pierwszej chwili można ocenić, że podpisy różnią się bardzo od siebie i sprawa w zasadzie jest wyjaśniona. Lecz niejednokrotnie fałszerstwo zrobione zostało przez naprawdę dobrych fałszerzy, i jednoznaczne stwierdzenie autentyczności wymaga naprawdę sporego doświadczenia i wielu godzin pracy.

Grafolodzy w trakcie tego typu badań biorą pod uwagę przede wszystkim wielkość i kształt znaków, odstępy między nimi i sposób w jaki są łączone. Ale na ostateczny wygląd podpisu mieć również będzie wpływ sporo rożnych czynników, o których trzeba pamiętać. Nawet rodzaj wykorzystanego przyboru do pisania czy okoliczności, w których został złożony mogą w dużym stopniu wpłynąć na jego charakter.