Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

Czym cechuje się grafologia?

Aktualności

Grafologia jest inaczej nazywana psychologiczną analizą pisma, która ustala, czy dany zapis pochodzi spod ręki domniemanej osoby. Polega ona szczególnie na ekspertyzie pismoznawczej, która sprawdza autentyczność tekstu odręcznego oraz ustala tożsamość jego autora - bardzo często spotkać ją można w kryminalistyce, a także grafologia jest stosowana m.in. podczas badań autentyczności ważnych, często historycznych dokumentów, a także choćby i testamentów, które poddawane są analizie, aby mieć gwarancję, iż zostały napisane przez właściwe osoby. Do ekspertyz zaliczyć można również badanie rysunków.

Grafolog (dowiedz się więcej), bowiem właśnie tak nazywa się osoba analizująca teksty, opiera się na tak zwanej graficzno-porównawczej metodzie.

Nie czekaj! Jeżeli zaintrygowała Cię treść tego artykułu, to doczytaj więcej (https://calus-p.pl/) kolejne niebywale zajmujące informacje w nowym utworze.

Mimo że z grafologią bardzo często spotkać się można w filmach i serialach, najczęściej podczas dochodzeń policyjnych, aczkolwiek w rzeczywistości grafolodzy służą pomocą każdej osobie, która zgłosi się do nich, bez konieczności występowania wątku kryminalnego. Grafologia działa na dwóch płaszczyznach - wspomnianej kryminalistyce oraz psychologii. W ostatniej jej kategorii w szczególności bada się ekspresję i wyraz pisma. Grafolodzy w trakcie analizy sprawdzają między innymi nacisk pisma, wielkość liter, pochylenie oraz odległość pomiędzy chociażby słowami albo wersami. Wszystko to następnie zostaje porównane do próbki innych osób. W pewnych przypadkach grafologię ludzie określają jako pseudonaukę, jednak bezstronni grafolodzy potrafią bez większych problemów postawić wyniki swych badań, które z całą pewnością będą autentyczne. Co więcej - grafologię można studiować w polskich i zagranicznych uczelniach. Analiza pisma (czytaj więcej) opiera się na wielu czynnikach, które muszą przede wszystkim potwierdzić albo wykluczyć autentyczność tekstu.

Nie wiesz, co inny redaktor wspomina o opisywanym w tym materiale zagadnieniu? Ten wpis ze strony wyjaśni Twoje zagwozdki.Należy wiedzieć, iż analiza pisma również opiera się m.in. na badaniach rodzajów tuszu, bądź atramentu, jak i - papieru, na którym analizowany tekst został napisany. Niezwykle często grafolodzy analizują autentyczność samobójczych listów, aby wykluczyć udział osób trzecich, jednak prywatni ludzie także mogą zgłosić się po pomoc w pewnych sytuacjach do grafologów, którzy to po krótkiej chwili zbadają dostarczone zlecenia.