Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

Jak najkorzystniej rozliczyć PIT i komu dać swój jeden procent? Co warto wiedzieć w tym temacie?

Aktualności

Rozliczenie PIT-u to nie tylko obowiązek, o którym powinien wiedzieć każdy z nas, chociaż oczywiście przez to każdego roku wypełniamy tego typu deklarację. Dzięki temu, iż jesteśmy w stanie dać 1% na jakąś organizację charytatywną, to automatycznie jesteśmy pomocny i to jak się zdaje jest w tym miejscu najważniejsze. Niby tego typu suchy urzędowy dokument, a dzieje się dzięki niemu tak wiele dobrego. Dlaczego to takie niezbędne i jak wypełnić, żeby przekazać 1%?

Chore dzieci grające na kosnoli
Author: The Bakken Museum
Source: http://www.flickr.com
Jest sporo organizacji, które z chęcią przyjmą od nas ten mały dar, który i tak nic nas nie kosztuje. Fundacja na rzecz dzieci szczególnie czeka na taką pomoc, bo potrzeby są ogromne, więc i czym więcej osób ofiaruje 1% podatku, tym korzystniej. Tego rodzaju pomoc nic nie kosztuje, ponieważ takie pieniądze i tak do nas nie wrócą, tak więc jesteśmy w stanie i trzeba pomagać. Jak przekażemy takie pieniądze, to możemy być pewni, iż więcej dzieci będzie szczęśliwa, będą zagwarantowane ich elementarne wymagania.

Każdy chociaż z odrobiną dobrej woli powinien się na to zdecydować. Jeśli planujemy szybko ofiarować pieniądze to powinniśmy skorzystać z nowatorskich sposobów rozliczania. A jeżeli pit online jest najlepszym i najszybszym sposobem, na pewno zdecydowanie efektywniejszym niż sposób tradycyjny. Dawniej trzeba było wypełniać druki oraz popełniać podczas tego błędy, dzisiaj wypełnianie online jest naprawdę intuicyjne oraz łatwe, że praktycznie nikomu to nie grozi. Każdy może sobie z tym dać radę, więc nie zadziwia specjalnie, iż coraz większa ilość osób się na to decyduje.

Tak samo jeśli mowa o przekazaniu jednego procenta, to też jest to bardzo łatwe, gdyż jest od tego jedno pole, w które wpisuje się organizację, na jakiej konto należy przekazać taką drobną kwotę. Jeżeli w tym roku przymierzamy się do wypełnienia deklaracji podatkowej i jeszcze nie wiemy, jak chcemy to wypełnić, to zdecydowanie lepiej kiedy wybierzemy wersję cyfrową, oszczędzimy sobie dzięki temu wielu kłopotów jak i zmartwień. Zwłaszcza, że wypełnianie online jest całkowicie darmowe, tak więc szkoda, jakbyśmy z tego nie skorzystali.