Rodzaje frezarko-wiertarek do obróbki metalu

Aktualności

Majsterkowicze – zawodowcy, bądź amatorzy coraz częściej stawiają na zakup sprzętu najlepszej jakości, który w pewnych sytuacjach może okazać się niezbędnym, szczególnie gdy w grę wchodzi m.in. obróbka metalu. Mimo że wydawać się może to dla wielu niezwykle skomplikowanym procesem, to jednak istnieją narzędzia znacząco upraszczające codzienną pracę, zarówno w warsztatach profesjonalnych, jak również i domowym zaciszu podczas chwili wolnego, kiedy to wiele osób poddaje się swojej pasji związanej z stworzeniem i majsterkowaniem.

wiertarko frezarka do metalu
Author: Proma
Source: Proma
Obecnie nader popularna jest tak zwana wiertarko frezarka do metalu (dowiedz się więcej), która posiada swoje zastosowanie w – jak sama jej nazwa wskazuje – obróbce metalu. Jest ona zaliczana do kategorii automatyki przemysłowej, lecz istnieje też możliwość jej zakupu do potrzeb prywatnych. W chwili obecnej w Polsce zakupić można wiertarko-frezarki za sprawą wielu polskich i zagranicznych firm. Ich ceny są odmienne, niektóre można zakupić już za kilka tysięcy, natomiast inne – nieco bardziej profesjonalne – sięgają nawet ceny kilkunastu tysięcy złotych. Bardzo znane są sprzęty produkowane przez firmy pochodzące z Polski i Czech. Największą popularnością cieszy się pewien model wiertarko-frezarek – jest to wytaczarka cnc, którą steruje się za sprawą systemu elektronicznego.

Niektóre z nich można zakupić wprost od producenta, jednak inne są oferowane przez właścicieli pierwotnych, z tzw. drugiego obiegu po niskiej cenie i – najważniejsze – najlepszym stanie. Wytaczarki służą między innymi do wytaczania, rozwiercania, frezowania oraz wiercenie otworów. Warto dodać również, że posiadają one szerokie zastosowanie w przemyśle.