Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

Grafologia i jej zastosowanie

Aktualności

Pomimo pozorów, grafologia nie jest dziedziną prostą, a odłamem psychologii, która ustala między innymi związek pomiędzy grafizmem i osobowością określonych osób. Jest to inaczej technika projekcyjna, która posiada swe podstawy naukowe wyrażone w formie ekspresji i charakteru pisma. Ponadto, grafologię podzielić można też na nieco odmienną kategorię – kryminalistykę, gdzie analiza próbek pisma ma za zadanie sprawdzić, czy istnieje związek osoby podejrzanej albo zaginionej z podanym odręcznie napisanym tekstem.

grafolog w Warszawie
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com
Każdy grafolog (czytaj więcej) ma za zadanie zwykle sprawdzenie między innymi nacisku pisma względem długopisu, wielkości liter oraz ich pochylenia, jak również odległości pomiędzy literami, wyrazami, a nawet wersami. To wszystko – najprościej mówiąc – posiada podstawy w nauce psychologii.

Odczuwasz niedosyt? Pragniesz dużo artykułów na ten temat? Dla nas to wyśmienita wiadomość. Zatem klikaj w podany link i gotowe.

Grafologia jest nazywana pseudonauką i staje się w chwili obecnej obiektem krytyki, lecz wszelkie oskarżenia w większości przypadków nie posiada podstaw. Grafolog może też sprawdzać grubość poszczególnych linii oraz rodzaj narzędzia, którym napisano dany tekst. Zalicza się do nich chociażby napisane groźby, listy samobójców. Bardzo często w prosty sposób mówi się, iż grafolodzy badają wszystko, co się da. W przypadku grafologii o charakterze kryminalistycznym podejrzany musi napisać odpowiedni tekst lewą lub też prawą ręką, by wykluczyć lub potwierdzić autorstwo danej osoby.

Jeśli ten wpis Cię zainteresował, to kliknij ten link, to bardzo użyteczny artykuł (http://www.tdk-opakowania.pl/), który przedstawia analogiczne treści.

W kwestii takiej jak wykwalifikowany grafolog warszawa (polecany) posiada najlepszych i najbardziej doświadczonych w tej dziedzinie, bez względu na sprawę, bądź okoliczności napisania danego tekstu.

Grafologię w chwili obecnej studiować można w wielu polskich miastach na kilku uczelniach.