Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

Grafologia i jej zastosowanie

Aktualności

Pomimo pozorów, grafologia nie jest dziedziną prostą, a odłamem psychologii, która ustala między innymi związek pomiędzy grafizmem i osobowością określonych osób. Jest to inaczej technika projekcyjna, która posiada swe podstawy naukowe wyrażone w formie ekspresji i charakteru pisma. Ponadto, grafologię podzielić można też na nieco odmienną kategorię – kryminalistykę, gdzie analiza próbek pisma ma za zadanie sprawdzić, czy istnieje związek osoby podejrzanej albo zaginionej z podanym odręcznie napisanym tekstem.

grafolog w Warszawie
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com
Każdy grafolog (czytaj więcej) ma za zadanie zwykle sprawdzenie między innymi nacisku pisma względem długopisu, wielkości liter oraz ich pochylenia, jak również odległości pomiędzy literami, wyrazami, a nawet wersami. To wszystko – najprościej mówiąc – posiada podstawy w nauce psychologii.

Odczuwasz niedosyt? Pragniesz dużo artykułów na ten temat? Dla nas to wyśmienita wiadomość. Zatem klikaj w podany link i gotowe.

Grafologia jest nazywana pseudonauką i staje się w chwili obecnej obiektem krytyki, lecz wszelkie oskarżenia w większości przypadków nie posiada podstaw. Grafolog może też sprawdzać grubość poszczególnych linii oraz rodzaj narzędzia, którym napisano dany tekst. Zalicza się do nich chociażby napisane groźby, listy samobójców. Bardzo często w prosty sposób mówi się, iż grafolodzy badają wszystko, co się da. W przypadku grafologii o charakterze kryminalistycznym podejrzany musi napisać odpowiedni tekst lewą lub też prawą ręką, by wykluczyć lub potwierdzić autorstwo danej osoby. W kwestii takiej jak wykwalifikowany grafolog warszawa (polecany) posiada najlepszych i najbardziej doświadczonych w tej dziedzinie, bez względu na sprawę, bądź okoliczności napisania danego tekstu.

Grafologię w chwili obecnej studiować można w wielu polskich miastach na kilku uczelniach.