Dlaczego należy zwiedzić Toruń? Jakie walory to miasto oferuje? Jakie ma zabytki?

Aktualności

Niewiele osób wie, lecz Toruń, w przeciwieństwie do innych cudownych miast jak Wrocław lub Gdańsk, nie uległ zniszczeniu w okresie II wojny światowej. Z takiego powodu zostało w nim bardzo dużo niesamowitych zabytków, jakie korzystnie poznać.

zwiedzanie torunia jest prawdziwą przygodą, ponieważ to miasto zapewnia wiele walorów historycznych, architektonicznych i tradycyjnych.

Jeśli ciekawi Cię omawiane zagadnienie, nowa wiadomość (http://antersystem.pl/odbojnica-gumowa-do-bram-dokow-i-ramp-1933.html) prezentuje szczegółowo interesujące problemy, które będą bardzo absorbujące.

Wszystkie one są bardzo cenione. Tak naprawdę jeśli się uprzemy możemy zwiedzić najistotniejsze miejsca w Toruniu już w jeden dzień, ale nie warto tak bardzo się śpieszyć, ponieważ tym fantastycznym miastem powinniśmy się delektować. Nie dziwi więc, że jak wycieczki toruń zasługuje na szczególną uwagę.

góry - image
Author: Ziemowit Cabanek
Source: http://www.flickr.com
W mieście takim można zwiedzić najstarsze części miasta z licznymi, wspaniałymi zaułkami. To tzw. Średniowieczny Zespół Miejski, składają się na niego trzy najistotniejsze elementy. Rozpoczynamy od Starego Miasta, jakie prawa miejskie uzyskało w 1233 roku, idziemy dalej do Nowego Miasta, a potem do Zamku Krzyżackiego, który został zbudowany w połowie 13 wieku. Te wszystkie części miasta mają wielkość łączną 36 hektarów, tam jest większość zabytków, jakie warto poznać.

W Toruniu wszędzie widać ślady gotyku, a nad całością od ponad 500 lat czuwa duch Mikołaja Kopernika. Cały średniowieczny Zespół Miejski jest wpisany na listę UNESCO, co z pewnością potwierdza, jaką pozycję artystyczną i historyczną ma Toruń. Bez wątpienia, jeśli nigdy nie byliśmy w Toruniu warto jak najszybciej nadrobić tę zaległość, ponieważ to jedno z piękniejszych miast w Polsce, czy nawet w Europie.