Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

Druk przy minimalnych kosztach

Aktualności

Pytaniem, na które powinniśmy sobie na samym początku odpowiedzieć, jest pytanie: Co to właściwie jest „dobra drukarka”? Czym musi się ona charakteryzować, aby zasłużyć na to miano? Otóż dobra drukarka, to taka, która przy jak najmniejszych kosztach zakupu i użytkowania, daje nam maksymalną jakość wydruku.


drukarka
Author: Waag Society
Source: http://www.flickr.com
W tej chwili na rynku ogólnie dostępne są dwa rodzaje drukarek: drukarki atramentowe oraz drukarki laserowe. Pierwsza z nich do drukowania używa tuszu pigmentowego lub barwnikowego (tutaj kupiłem dobre tusze), przez wystrzeliwanie mikroskopijnych kropel barwnika przez maleńkie dysze wykonane w głowicy przechodzącej nad elementem zadrukowywanym.

Jej plusami są mniejsze koszty nabycia zarówno urządzenia jak i wkładów atramentowych, natomiast wadami: mała wydajność barwników i gorsza jakość wydruku, w porównaniu do drukarki laserowej. Drukarka laserowa do druku używa, jak nietrudno odgadnąć, lasera. W tym przypadku polega on na umieszczaniu na kartce papieru cząstek tonera (barwnego proszku, w skład którego wchodzą kuleczki: większe szklane i mniejsze, odpowiednio wybarwione, z żywicy termoplastycznej). Drukarka laserowa charakteryzuje się niezwykle wysoką jakością druku, który pod wpływem wody nie rozpływa się (w odróżnieniu od druku atramentowego), niestety koszt jej zakupu oraz nabycia akcesoriów jest wyższy od kilkudziesięciu, do nawet kilkuset złotych, jednak musimy je wymieniać dużo rzadziej niż wkłady w drukarkach atramentowych -
tusze
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Co więc należyzrobić, by ograniczyć koszty? Na rynku, zwłaszcza rynku internetowym, można znaleźć wiele punktów, w których mamy możliwość kupić tanie taśmy do drukarek i faksów. Najczęściej są to zamienniki, jednak zdarzają się też elementy oryginalne w stosunkowo niskich cenach.


Jedyne, co powinniśmy ustalić przed przystąpieniem do poszukiwań, to na jakim tuszu/tonerze drukuje nasza drukarka. Później wchodzimy na konkretny sklep internetowy lub po prostu wpisujemy właściwą frazę w wyszukiwarkę i w parę minut znajdujemy mnóstwo ciekawych propozycji. To , którą drukarkę wybierzemy, jest już naszą indywidualną decyzją. Trzeba przeanalizować, w jakim celu chcemy używać drukarki i jak wysokie koszty możemy ponieść. Niepodważalnie większą swobodę i wygodę korzystania daje nowocześniejsza drukarka laserowa, natomiast jeżeli chcemy drukować przede wszystkim dokumenty, to atramentowa powinna być wystarczająca.