Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

Tkaniny ozdobne oraz ich rola w trakcie urządzania lokalu mieszkalnego

Aktualności

Zróżnicowane tkaniny zwykle pełniły w pomieszczeniach istotną funkcję. Obicia, zasłony, obrusy, wykładziny, koce i mnóstwo innych, to nieocenione ozdoby. Chyba nie istnieje mieszkanie, gdzie nie zobaczymy chociaż jednej tkaniny dekoracyjnej.

przekrój - Wnętrza
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com
fotka - Wnętrza
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com
Jednym z materiałowych wytworów, jaki w przeciągu ostatnich lat zmienił swoją funkcję w życiu człowieka, jest koc. Dawniej, tylko praktyczne, tworzone ze szczeciniastych i nieprzyjemnych tkanin, miały za zadanie utrzymywać ciepło w zimowe dni oraz noce. Często także zastępowały puchowe kołdry w biedniejszych rodzinach. Dzisiaj, użytkowa funkcja koca, sprowadza się do używania go na wakacjach „pod chmurką”. Teraz, koc jest przede wszystkim dekoracją. Można kupić cudowne i miękkie koce polarowe, które dostępne są w wielu ciekawych stylach. Przerzucone przez sofę albo łoże, stają się ładnie wyglądającą ozdobą, a w chłodne wieczory możemy się nimi przykryć. Technologia, stosowana w sektorze szwalniczym sprawia, że osiągalne teraz koce polarowe są bardzo miękkie oraz różnorodne. Mają krótsze albo długie włosie, które jest mięciutkie dla skóry lub przyjemnie śliskie. Są również te, które naśladują okrycie owiec, a ten sposób szycia powoduje, że są znacznie cieplejsze i przyjemne dla skóry.
tkaniny dekoracyjne są ważną ozdobą w naszych domach. Bez znaczenia jest gust, w którym urządziliśmy pomieszczenia. Właściwie dobrana tkanina zazwyczaj będzie pasować. Ich wybór rozpoczyna się od sof w salonie, gdyż zazwyczaj można dobrać pasującą nam tkaninę, którą ma być obłożony mebel. Tkaniny dekoracyjne nadają wnętrzom przytulności, a w dodatku mają duży wpływ na akustykę w pokojach, a to jest bardzo ważne dla osób kochających słuchać muzyki. Ich zastosowanie jest oczywiście bardzo szerokie i nie musimy również polegać tylko na produktach osiągalnych na rynku. Zawsze da się uszyć coś kompletnie własnego. A jeżeli nie mamy właściwych ku temu uzdolnień, bez trudności wyszukamy firmy lub krawcowe, które na naszą prośbę uszyją dla nas jakąkolwiek rzecz.

Nie można wyolbrzymić funkcji zróżnicowanych tkanin w ozdabianiu mieszkania. Bez nich, nasz dom będzie wyglądał pusto oraz połowicznie urządzony. Tak samo jak w sytuacji roślin doniczkowych – przynajmniej jedna tkanina (zerknij na drukowanie na tkaninie: http://www.tritex.pl/) powinna się w naszym mieszkaniu znaleźć.