Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

Odpowiednie zabezpieczanie wiadomości

Aktualności

Każdy mieszkaniec posiada prawo do ochrony własnych danych osobowych. Rozporządzenie o ochronie danych osobowych ma za zadanie przede wszystkim ochraniać osoby fizyczne, których dane osobowe są, czy też mogą być przetwarzane przez przeróżne osoby, instytucje, zrzeszenia.

klient - odwzorowanie
Author: Bratislavská župa
Source: http://www.flickr.com
Ochrona danych - w serwisie - osobowych ma na celu dobro osoby, której dane tyczą się, czy też dobro osób trzecich w odcinku i trybie ustalonym przepisem. Trzeba pamiętać, że rozporządzając danymi osobowymi przeróżnych ludzi powinno się dbać o ich zabezpieczenie, żeby nie dostały się w posiadanie innych osób i podmiotów, by były ważne, a także spełnić ciąg pozostałych obowiązków, które nakłada rozporządzenie. Rekrutując ABI należy pamiętać o podnoszonym przez ustawę wymogu, że musi on podlegać wprost szefowi jednostki organizacyjnej, albo osobie fizycznej będącej dysponentem danych, oraz musi mieć zagwarantowane środki i organizacyjną odrębność niezbędne do niezależnego wykonywania przez niego obowiązków z obszaru ochrony danych osobowych. W świetle przepisów o ochronie danych osobowych każdy dysponent danych powinien sprawować dozór nad danymi osobowymi przetwarzanymi w swojej organizacji.

Nadzoru nie musi wykonywać osobiście, może to robić administrator bezpieczeństwa informacji. Mianowanie osoby na to stanowisko łączy się z zobowiązaniem zawiadomienia o tym fakcie organu ochrony danych osobowych. W świetle nowych przepisów, funkcja osoby sprawującej tę rolę w organizacji również jej istotność w procesie przetwarzania danych osobowych zdecydowanie wzrosły. Administrator bezpieczeństwa informacji zdobył szerokie upoważnienia kontrolne w swojej jednostce, także gwarancje niezależności w procesie ich realizowania.

Obecnie na to stanowisko może zostać powołana osoba, która ma całkowitą zdolność do czynności prawnych i korzysta z pełni praw publicznych, ma stosowną wiedzę w obszarze ochrony danych osobowych i nie była karana za rozmyślne przewinienie. Na mocy znowelizowanych rozporządzeń, ABI jest zobowiązany do realizowania na zlecenie GIODO działań kontrolujących w swojej jednostce. Czynności te polegać będą na stwierdzeniu zgodności przetwarzania danych osobowych z rozporządzeniami o ochronie danych osobowych.