Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

Dzisiejszy rynek pracy wymaga od nas rozeznania się w konkretnym zakresie, jak również znajomości języków obcych – opłaca się się uczyć

Aktualności

Nauka języka obcego jest obecnie nie tylko popularna, ale i obowiązkowa, przynajmniej w naszym rodzimym systemie edukacyjnym. Co więcej, nie musi być wyłącznie elementem dodatkowym, ale iść w parze z realizacją konkretnego zawodu w przyszłości.

fotka - firma
Author: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Source: http://www.flickr.com
migawka - firma
Author: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Source: http://www.flickr.com
Zawodów, gdzie język obcy jest wymagany jest oczywiście mnóstwo. Część z nich opiera się już w podstawie na znajomości języka i jest to na przykład praca tłumacza. Jego zadaniem jest przekładanie tekstów z języka obcego na rodzimy i odwrotnie, a także popularne tłumaczenie symultaniczne, czyli takie, w jakich specjalista przekłada z miejsca wypowiedź na inny język. Praca tego typu może być naprawdę ciekawa i inspirująca, szczególnie, jeżeli może odbywać się najróżniejszych miejscach. Tłumacze ustni powinni być niezwykle elastyczni i często muszą wykonywać ją będąc w rozjazdach, co ma rzecz jasna swoje plusy, jeśli możemy przy okazji zobaczyć nowe, ciekawe miejsca.

Kolejnym zawodem, w jakim znajomość języka obcego jest jak najbardziej potrzebna jest chociażby stewardessa czy też hostessa, która promuje produkty marki za granicą. Stewardessa ma systematycznie kontakt z klientami posługującymi się obcym językiem, stąd też winna znać go w jak najlepszym zakresie.

Czy sądzisz, że jest potrzeba jeszcze jednego sprawdzenia zawartych w tym wpisie informacji? Jeżeli tak, to kliknij tutaj oraz zweryfikuj witrynę (https://www.sportsevents.pl/formula-1/wyjazdy-na-grand-prix-singapuru/).

Natomiast hostessy warszawa również muszą umiejętnie operować językiem obcym, zwłaszcza w tym celu, żeby móc jak najlepiej zaprezentować produkt i odpowiedzieć zainteresowanym klientom, na wszelkie ich zapytania.

Rzecz jasna, jest jeszcze dużo innych zawodów, w jakich znajomość języka obcego jest ważna i zwykle są to zawody związane, z fachową obsługą klienta. Stąd też warto jak najlepiej dobrze wykształcić się chociaż w jednym języku obcym i się na nim dobrze znać – przynajmniej w stopniu komunikatywnym. Warto również na bieżąco poznawać nowe słówka. Nie każdy z nas potrafi być poliglotą, jednak każdy może wygospodarować w ciągu dnia godzinę na uczenie się języka.

Na dzisiejszym rynku pracy znajomość języka obcego jest w cenie. Takie prace, w których wymagana jest w praktyce znajomość obcego języka są zwykle znacznie lepiej opłacane. Warto więc rozwijać się w tym kierunku.