Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

Agencji ubezpieczeniowy- jakw jaki sposób nim zostać?

Aktualności

Wiele osób zastanawia się: jak zostać agentem ubezpieczeniowym? OtworzenieStworzenie agencji ubezpieczeniowej nie wiąże się z dużyminie wymaga dużych nakładów finansowychpieniężnych, dlatego warto spróbować swoich siłposzukać szczęścia w tej branżydziedzinie. Własna agencja ubezpieczeniowa jest szansąsposobnością na korzystnydochodowy biznesinteres, z tego też powodudlatego też działalność ubezpieczeniowa wciążnieustannie zyskuje na popularnościcieszy się dużym zainteresowaniem. NajczęściejZazwyczaj małe agencje oferująświadczą usługi pośrednictwapośredniczenia dla kilku towarzystw ubezpieczeniowych. Najczęściej agencje działająfunkcjonują w formie jednoosobowej, choć czasamizdarza się, że zatrudniają kilku pracowników. Powszechnie uważa sięMówi się, że trudnociężko o zawód, którym można zdobyć szybciejw krótszym czasie niż zawód agenta ubezpieczeniowego. Aby uzyskaćdostać licencję wystarczy decyzja, krótki kurs szkoleniowy oraz egzamin państwowy.

reklama - powiększenie
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com
Zanim ktoś doradziszepnie Ci: zostań agentem ubezpieczeniowym, należydobrze jest jednak pamiętać o tym, że wynagrodzenie jestzarobki są często prowizyjneoparte na prowizjach i w dużej mierzemocno zależy od ilościliczby podpisanych umów ubezpieczeniowych w miesiącudanym okresie rozliczeniowym.Wystarczy sprawdzićzajrzeć na fora internetowe, aby przekonać się, jak wiele osób pyta: jak zostać agentem ubezpieczeniowym? Warto zapytaćpodpytać swojego agenta ubezpieczeniowego, by dowiedzieć sięodkryć, że wiele osób późno zdecydowało się nawybrało tą ścieżkędrogę kariery. Agentów kusimotywuje możliwość dużych zarobkówszansa na wysokie zarobki i sporaduża doza swobody. Sami decydująokreślają oni decyduje ile i kiedy pracująharmonogram pracy. Jednak, warto zaznaczyćpodkreślić, że to od czasu poświęconegowykorzystanego na szukanieposzukiwania klientów i motywacjimobilizacji zależą przyszłe dochodyzarobki. ŻycieCodzienność jednak szybko weryfikujetestuje początkowy entuzjazmpoczątkowe podejście. WiększośćDuża część agentów wypala się bardzo szybko, a ci z nich, którzy przetrwająprzejdą przez najtrudniejszysłabszy okressezon, zazwyczajz reguły zostają w zawodzie na długoprzez długi czas i rzeczywiściew istocie dobrze zarabiająosiągają wysokie zarobki.

Jeśli zaś chodzi omamy na myśli pośrednictwo ubezpieczeniowe, to agent ubezpieczeniowy odpowiada zajest odpowiedzialny za zawieraniempodpisywaniem lub wykonywaniaegzekwowaniem umowy ubezpieczeniowej.

Pamiętaj o tym, że można przeglądnąć kolejne zajmujące wpisy - wystarczy zaledwie na stronie (http://glowspa.pl/kriolipoliza-fakty/) wejść w umieszczony tam link.

Do obowiązkówczynności agenta należy głownie: pozyskiwaniewyszukiwanie klientów, wykonywanie czynności przygotowawczych zmierzającychprowadzących do zawieraniapodpisywania umów ubezpieczenia oraz udziałuczestnictwo w administrowaniukontrolowaniu i wykonywaniuegzekwowaniu umów ubezpieczenia, takżerównież w zakresiesprawie odszkodowania, jak również organizacjiplanowania i monitoringunadzoru czynności agencyjnych.

Agent ubezpieczeniowy może reprezentowaćodpowiadać za jedną, konkretnąspecyficzną firmę ubezpieczeniową, bądź może zostaćstać się multiagentem i sprzedawaćrozprowadzać polisy wielu towarzystw ubezpieczeniowych w jednym miejscu. Aby stać sięzostać multiagentem należytrzeba spełnić takie same warunki, jak w odniesnieniu dow przypadku agenta ubezpieczeniowego oraz wykupićzakupić polisę OC. Multiagent jest zobowiązanyzobligowany do zakupunabycia ubezpieczenia (tanie oc wrocław) OC, ponieważ to on bezpośredniowyłącznie odpowiadajest odpowiedzialny za szkody powstałewynikające z tytułu podejmowaniawykonywania czynności agencyjnych, a nie zakład ubezpieczeń.