Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

Czemu opłaca się czasem zostawić aparat cyfrowy, aby porobić zdjęć tradycyjnym sprzętem? Co dzięki temu dostajemy?

Aktualności

Zdjęcia robi dzisiaj każdy, jest to tak powszechne zjawisko, jakoby istniało od dawien dawna. Każdy ma dzisiaj lepszy lub gorszy telefon nowej generacji, więc jest w stanie uwiecznić bardo wiele chwil. Nie trzeba nawet aparatu cyfrowego, aby mieć solidne zdjęcia. Z jednej strony to fajnie, jak jest to łatwe, bo jak na przykład przebywamy na wakacjach, to nie trzeba myśleć, aby wozić nasz cały sprzęt. Z drugiej jednak strony, ta cała magia zdjęć trochę się zatraciła.

Podstawowa zaleta fotografii tradycyjnej bierze się z dużo większego ograniczenia “nośnika”, chociaż może to się wydawać mało logiczne.

Jeżeli chcesz zgłębić rozpatrywane zagadnienie również z innej perspektywy oraz szukasz analogicznych danych, to więcej zobaczysz w treści.

Trzeba wiedzieć, że na kliszy fotograficznej może zmieścić się zwykle dwanaście, szesnaście, dwadzieścia cztery lub trzydzieści sześć fotografii, co znaczy, że gdy będziemy robić zdjęcia każdej rzeczy, która nam się tylko sposobu, to nie obejrzymy się, a nasza klisza się skończy. Z tego więc powodu nasuwa się taki wniosek, iż jeżeli mamy tak małą ilość zdjęć do na kliszy, to musimy pomyśleć trochę nim pstrykniemy.

Więc bardziej stawiamy na jakość, nie ilość. Co interesujące, gdy już zrobimy te kilka zdjęć sprzętem tradycyjnym, to nie możemy się doczekać na wywoływanie zdjęć. Mamy ich tylko parę, ale wiemy, jak sporo włożyliśmy zaangażowania w to, aby dobrze wyszły, jesteśmy z nich zadowoleni. Nośniki w ”cyfrówkach” pozwalają na przechowywanie wielkiej ilości zdjęć, czyli od paru do kilkunastu razy więcej. Do tego, zrobione zdjęcia możemy sobie zaraz przejrzeć i skasować nieudane, aby było więcej miejsca na kolejne zdjęcia. Skutkuje to niestety tym, że najczęściej nie chce nam się zastanawiać nad formą czy jakością zdjęcia.

zdjęcia - krajobraz
Author: Rafał Piekarczyk
Source: http://www.flickr.com
Do tego, zdjęcia cyfrowe lądują na twardym dysku komputera, natomiast jeśli się ich nazbiera już bardzo sporo, to nie chce nam się ich segregować. Zapominamy o tym, nie mamy do nich szacunku, jak ze zdjęciami tradycyjnymi, nie traktuje się ich jako wysiłku jaki musieliśmy w nie włożyć. Nie dzielimy się nimi z najbliższymi, nie myślimy, żeby wykonać odbitki zdjęć,

Wyjątkowa magia fotografowania bardzo się rozmywa.

Bardzo nam miło, że powyższy artykuł zostawił po sobie pozytywne uczucie. Chcemy zaprosić Cię do nowej strony - tam można zobaczyć tu inne wątki.

Dlatego warto czasem rozważyć robienie zdjęć aparatem analogowym. To tak jak z tradycyjnymi książkami - e-booki są fajne i wygodne, lecz klasyczna książka to coś więcej. Książka tradycyjna towarzyszy nam często niemal całe życie. Znajduje się w naszej biblioteczce oraz zawsze możemy do niej sięgnąć.