Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

Przydatne informacje na temat technik stosowanych w czasie przesadzania drzew.

Aktualności

Sadząc młode drzewko musi się czekać co najmniej kilka, a przy wielu gatunkach nawet więcej niż dziesięć lat, nim osiągnie ono odpowiednio duże rozmiary. Jeżeli ktoś ma wizję swojego ogrodu i istotną rolę będą w niej pełnić właśnie drzewa, to musi mieć świadomość tego, że jednak po pewnym staną się one duże i wyglądać będą całkowicie inaczej niż wtedy, kiedy się je sadziło.

firma - fotka
Author: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Source: http://www.flickr.com
Lecz jeżeli ktoś chciałby od razu mieć zrobione wszystko tak jak sobie marzy, to ma jeszcze jedną opcję, którą jest przesadzanie dużych drzew. Jak się okazuje obecnie używane metody pozwalają na przeniesienie drzewa dowolnej wielkości. Rzecz jasna będzie się to też wiązać z dość dużymi kosztami, gdyż im drzewo ma większą średnicę, tym będzie potrzebować więcej pracy i odpowiednich narzędzi. Jednak nie ma żadnego problemu, żeby dać sobie radę z każdą wielkością, a metoda ta cieszy się coraz większą popularnością. Wynika to z tego, że w przypadku konieczności pozbycia się rosnących drzew, na przykład z terenu budowy, taniej je będzie przenieść w inne miejsce, niż wyciąć.

firma - ogląd
Author: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Source: http://www.flickr.com
firma - malowidło
Author: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Source: http://www.flickr.com
przesadzanie drzew Poznań jest realizowane przez wyspecjalizowane firmy, które dysponują koniecznym wyposażeniem oraz sprzętem. Najlepszym okresem czasu, w którym zrealizować można tę operację, będzie wiosna oraz jesień, ponieważ wtedy właśnie jest mniejsze parowanie wody z roślin. Zrobienie przesadzania latem także jest wykonalne, ale będzie wymagać dużo więcej podlewania i pielęgnacji, większe może być również niebezpieczeństwo, że coś się jednak nie uda. Niektóre gatunki drzew trzeba do przesadzania przygotować odpowiednio wcześniej, polega to na ich okopaniu rok czy dwa lata wcześniej, aby zagęścić bryłę korzeni.

Sama operacja polega na zrobieniu specjalną przesadzarką dołu w miejscu docelowym, wyjęciu samego drzewa i włożeniu go we wcześniej przygotowanym miejscu. Dzięki zastosowaniu tej samej maszyny bryła korzeni idealnie będzie pasować w nowym miejscu, co znacznie zwiększa szanse sukcesu. Po wykonaniu przesadzenia należy drzewo w nowym miejscu odpowiednio podlewać, zwłaszcza istotne jest to na samym początku.