Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

struktury z drutów wypełnione kamieniami modnym rozwiązaniem budowlanym

Aktualności

Gabiony, czyli struktury z prętów wypełnione żwirem są modnym rozwiązaniem budowlanym. Każdy producent gabionów ma w swojej ofercie elewacje gabionowe, będące oryginalną ozdobą budynków mieszkalnych i siedzib firm.

Elewacja
Author: Randy McRoberts
Source: http://www.flickr.com
Czym są elewacje gabionowe? Elewacje gabionowe to fasady zrobione z metalowej struktury, której wnętrze zapełnia się żwirem. Dotychczas gabiony wykorzystywane były do zabezpieczania nasypów czy brzegów rzek. Technika ta stosowana jest od wielu stuleci. Pierwotnie gabiony stosowano w wojskowości, gdzie służyły jako mur obronny przeciwko ostrzałowi przeciwnika. Metoda ta została wynaleziona już w XVI stuleciu. Wówczas gabion wykonywano z pędów wierzby, a wypełnienie z ziemi i gruzu.

Z czasem żwir zastąpiono na piasek, który jest o wiele praktyczniejszy w transporcie, a wiklinę na metalowe druty. W takiej formie są wykorzystywane w nowoczesnej armii. W jakich budowlach stosowane są elewacje gabionowe? dzisiaj gabiony znajdują zastosowanie w przemyśle budowlanym, w konstruowaniu ogrodzeń, płotów, czy wręcz ścian i fasad budynków.

Czy uzyskane w tym miejscu informacje uważasz za ciekawe? Jeżeli tak, to więcej zobaczysz w ofercie (https://lonsdale-benlee.pl/promocje.html), która także niewątpliwie będzie nęcąca.

Elewacje gabionowe są oryginalnym, stylowym rozwiązaniem architektonicznym. Nie licząc ich niewątpliwych walorów dekoracyjnych, mają one również ważne właściwości praktyczne, między innymi ograniczają hałas, dlatego nierzadko stosowane są do budowania ogrodzeń biegnących wzdłuż dróg szybkiego ruchy.

Z tych samych względów stosuje je do wznoszenia parkanów wokół domów i siedzib firm. Elewacje gabionowe są jednocześnie, co akcentuje niejeden producent gabionów, nieszkodliwe dla krajobrazu, ponieważ zrobione są z ekologicznego materiału, jakim są otoczaki. Zarazem dobrze wkomponowują się w krajobraz.

Każdy fachowy producent gabionów ma w swojej ofercie również małe elementy architektoniczne stosowane, jak na przykład ogrodzenia oraz meble ogrodowe, schody, siedziska, klomby, stoły, zabudowania gospodarcze, słupy itp. ważną cechą tego typu rozwiązań architektonicznych jest również ich cena, relatywnie niewielki z uwagi na zastosowanie niedrogich surowców, jakimi są kamienie. Niejeden producent gabionów podkreśla, że elewacje gabionowe są wyjątkowo nieskomplikowane w montażu i mogą zostać zamontowane o każdej porze roku, niezależnie od pogody, przeciwnie do pozostałych tworzyw budowlanych. Każdy producent gabionów gwarantuje sprawną budowę tego nowatorskiego rozwiązania, jakim są elewacje gabionowe.