Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

Agencji ubezpieczeniowy- jakw jaki sposób nim zostać?

Aktualności

Ubezpieczenia to asekuracja przed efektami przykrych wydarzeń. Dzięki polisie ubezpieczeniowej redukujemy efekty występujących w życiu codziennym niepomyślnych przypadków. Ubezpieczenie nie zapewni nam zdrowia, ale zmniejszy niebezpieczeństwo pojawienia się kłopotów finansowych.

Jeśli zaś chodzi omamy na myśli pośrednictwo ubezpieczeniowe, to agent ubezpieczeniowy odpowiada zajest odpowiedzialny za zawieranieminicjowaniem lub wykonywaniaegzekwowaniem umowy ubezpieczeniowej. Do obowiązkówzakresu działań agenta należy głownie: pozyskiwaniewyszukiwanie klientów, wykonywanie czynności przygotowawczych zmierzającychprowadzących do zawieraniapodpisywania umów ubezpieczenia oraz udziałuczestnictwo w administrowaniukontrolowaniu i wykonywaniuegzekwowaniu umów ubezpieczenia (zobacz także ubezpieczenia wrocław), takżerównież w zakresiesprawie odszkodowania, jak również organizacjiplanowania i monitoringunadzoru czynności agencyjnych.

Jeżeli w znajdującym się tu poście nie ma intrygującej Cię informacji, to kliknij ten odsyłacz i zobacz sam jeszcze jeden tekst.Na terenie całego kraju, również na terenie województwa mazowieckiego mnożą się propozycje zatrudnienia w takim charakterze, więc widać, iż wzięcie na nie stale wzrasta. Jeśli więc spełniamy oczekiwane wymogi, myślimy o zmianie pracy albo nie jesteśmy nigdzie zatrudnieni i szukamy pracy, można rozpatrzyć tę możliwość. Zaleca się jednak, aby zamiast czerpać wiedzę z wyszukiwarek, zapytać o poradę doświadczonych agentów.

marina - firmy
Author: Marcin Polak
Source: http://www.flickr.com
A więc „jak zostać agentem ubezpieczeniowym mazowieckie (czytaj pełen artykuł)”, „sprzedaż ubezpieczeń jak zacząć”? Przeglądając w sieci oferty pracy, dość często można znaleźć propozycje stanowisk właśnie na tym stanowisku. Najczęstsze to minimum średnie wykształcenie, czysta karta w Krajowym Rejestrze Karnym, posiadanie własnej firmy. Gdy pretendent spełnia kryteria, po dobrym wyniku pierwszego etapu naboru, zostaje odpowiednio wyedukowany. Kurs jest zwykle dwuetapowy i kończy się egzaminem.

zobacz więcej
Author: flickr.com
Source: flickr.com
Po tym etapie reflektant wpisywany jest do rejestru agentów ubezpieczeniowych. Ważne jest, aby młody agent ubezpieczeniowy po szkoleniu, powinien wciąż poszerzać swoją wiedzę na temat firmy ubezpieczeniowej, dla której zaczął pracować. Wiedza na temat oferowanych petentom produktów jest oczywiście niezbędna. Jakiekolwiek pogłębianie obeznania w tematach psychologii i technik perswazji również oczywiście będzie jak najbardziej wymagane. Duży zapał u początkującego agenta z biegiem czasu słabnie. Można jednak tego uniknąć, przede wszystkim należy być pewnym siebie, systematycznie wzmacniać się w przekonaniu, że reprezentowana firma jest najlepsza na świecie i przedstawia rozwiązania najwygodniejsze dla klientów.

Agent ubezpieczeniowy może reprezentowaćodpowiadać za jedną, konkretnąspecyficzną firmę ubezpieczeniową, bądź może zostaćstać się multiagentem i sprzedawaćreprezentować polisy wielu towarzystw ubezpieczeniowych w jednym miejscu. Aby stać sięzostać multiagentem należywymagane jest, aby spełnić takie same warunki, jak w odniesnieniu dow przypadku agenta ubezpieczeniowego oraz wykupićnabyć polisę OC. Multiagent jest zobowiązanyzobligowany do zakupunabycia ubezpieczenia OC, ponieważ to on bezpośredniowyłącznie odpowiadaponosi odpowiedzialność za szkody powstałewynikające z tytułu podejmowaniawykonywania czynności agencyjnych, a nie zakład ubezpieczeń.