Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

Należy to przyznać, iż najdogodniejsze są domowe sposoby. Widać to przy wykonywaniu najprostszych prac

Aktualności

Czasem jesteśmy w całkowitej rozterce, bo nie mamy okazji sobie radzić z wybraną sprawą. Tak jest z kilkoma zagadnieniami, tym bardziej tymi, z którymi stykamy się na co dzień - jak w gospodarstwie domowym. Co wówczas zrobić? Może się wydawać, że najdoskonalsze rezultaty przynoszą porady domowe, takie uczone z pokolenia na pokolenie, najlepiej zaś to widać patrząc na przykład pozbywania się plam. Zresztą, sprawdźcie sami.


polecana strona <div style=Usuwanie plam przy użyciu [TAG=wywabiacz" title="Pranie" />
Author: erizof
Source: http://www.flickr.com
, zazwyczaj pozostawia obwódki, dlatego od razu po usunięciu zaleca się wysuszenie tego miejsca nie za gorącym powietrzem pochodzącym z suszarki do włosów. Usuwanie plam przy pomocy rozpuszczalnika, powinno być wykonane precyzyjnie. Trzeba zwrócić uwagę, by rozpuszczalnik był także dokładnie usunięty, w innym wypadku na około uwalnianego od plamy miejsca zrobi się zaciek , czyli tzw. otoczka - .

Wywabianie plam z atramentu udaje się przez zmoczenie tkaniny w gorącej wodzie z dodatkiem soli, a następnie polanie plam spirytusem. Do usuwania tego rodzaju plam mamy szansę wykorzystać tez soku z cytryny. Jeśli zaplamienia są na dywanie, to mamy szansę je wywabić wylewając na nie mleko a następnie sól kuchenną. Po godzinie przetrzeć wszystko mokrą gąbką. Świeże plamy na dywanie należy szybko przysypać grubo solą i pozostawić na kilka godzin. Sól powinno się wymieniać co jakiś czas na czystą. Pod koniec zmyć wodą mydlaną. Tkaniny ,możemy namoczyć w gorącym mleku i prać w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła, a w razie trudnych plam do prania dodać odrobinę spirytusu mydlanego. Plamy z mebli (zobacz meble z drewna sosnowego) usuwamy bez problemu sokiem z rabarbaru.

Suszące się ubrania
Author: Denis Postle
Source: http://www.flickr.com
Wywabianie plam z buraczków dokonujemy wycierając je natychmiast wilgotną gąbką lub wypłukiwanie w zimnej wodzie i namaczanie całą noc. Niwelowanie plam jest skuteczne również jeżeli będziemy wcierać nierozcieńczony detergent i będziemy płukać.Mokra jeszcze plamę trzeba posypać boraksem i polać gorącą wodą. Wywabianie plam z buraczków już zaschniętych, można dokonać przez płukanie w zimnej wodzie, a w dalszej kolejności sypanie ich boraksem i zostawienie na około 8 godzin.

wywabianie plam od cukru karmelowego ma szansę stać się uciążliwe jeżeli pozostawimy je na znaczniejszy czas bez ich zlikwidowania z tkaniny.

Jeśli na opisywany wątek posiadasz zapytania, to poznaj więcej detali (http://transpoz-przeprowadzki.poznan.pl/) na publikowane zagadnienie, wchodząc tu - informacje okażą się zapewne wartościowe.

Też zaschnięte plamy są bardziej skomplikowane do usunięcia, dlatego najlepiej jest jeszcze świeże plamy wypłukać w zimnej wodzie z płynnym detergentem , a gdy to niezbędne jeszcze w rozcieńczonym perhydrolu.