Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

Po co malujemy wykonane z metalu konstrukcje?

Aktualności

Stal jest tworem naprawdę wrażliwym na działanie rdzy. Aby więc takim zjawiskom zapobiec można ją w sprawdzony sposób zabezpieczać. Jednym ze sposobów jest jej pomalowanie.

Stal
Author: Armacell
Source: Armacell
Stal jest materiałem dość mocno odpornym na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych. Pomimo to wieloletnie wystawianie wykonanych ze stali konstrukcji na zróżnicowane rodzaje opadów (deszcze, śnieg) powoduje, że z biegiem czasu tracą one ładny wygląd. Dobrym sposobem zabezpieczenia jest malowanie konstrukcji stalowych. Wykonywane malowanie konstrukcji stalowych musi być przeprowadzane w kilku etapach. Etap pierwszy polega na oczyszczeniu śladów rdzy. Po usunięciu śladów rdzy konstrukcja musi zostać oczyszczona. Dopiero po takim przygotowaniu należy przystąpić do jej malowania. Prawidłowy proces malowania (http://ideamo.pl/) powinien składać się z dwóch części. Etap pierwszy polega na pokryciu stalowej konstrukcji farbą tak zwanym podkładem, dopiero na tę warstwę można nanieść farbę właściwą, która będzie stanowiła warstwę zabezpieczającą przed działaniem korozji.

pejzaż - dom
Author: dronepicr
Source: http://www.flickr.com
Stal jest bardzo odporna nie tylko na czynniki atmosferyczne, ale także na działanie ognia. Mimo wszystko podczas pożaru wytwarza się niezwykle wysoka temperatura, która będzie mogła narobić szkody dla takiej właśnie konstrukcji. Tak więc konieczne jest ich zabezpieczenie nie tylko przed korozją, ale także na wypadek pożaru. Najkorzystniejszą ochroną jest w tym drugim przypadku malowanie ogniochronne. Malowanie (www.malowanielinii.com/) ogniochronne przeprowadza się wykorzystując specjalne, ognioodporne farby. Są to oczywiście farby pękające. Wytwarzają one wyjątkowo trwałą powłokę, która super zabezpiecza stalowe konstrukcje na wypadek pożaru.

Do zabezpieczania ognioodpornego elementów stalowych w świetle obowiązujących w naszym kraju przepisów przeciwpożarowych zobowiązanych jest wiele firm. Należą do nich między innymi osoby, które zajmują się zarządzaniem różnego typu budynkami użyteczności publicznej. Należą do nich między innymi zarządcy budynków wielorodzinnych. Ale o tego rodzaju zabezpieczeniu należy pomyśleć nawet jeśli mieszkamy w domu jednorodzinnym. Malowanie mocno poprawia właściwości metalu i z całą pewnością zasługuje na wykonanie.