Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

Jak dyrektorzy zapewniają zgodne z ustawą warunki pracy zatrudnianym pracownikom

Aktualności

Zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom zatrudnionym na etacie monterów, spawaczy lub ślusarzy i wszystkim mężczyznom wykonującym zawodowe obowiązki w przyzakładowych halach staje się więcej niż jedynie powinnością. Oczywiście każdy świeżo zatrudniony podwładny musi obowiązkowo zaliczyć szkolenie bhp, ale nauka podstawowych zasad bezpieczeństwa bywa tak naprawdę tylko wstępem - nawet jeżeli pracownik będzie bardzo dobrze przeszkolony, a szef nie zapewni mu odpowiednich, to jest przede wszystkim bezpiecznych warunków pracy, to jednocześnie zdobyta wiedza okaże się całkowicie niepotrzebna. A w fabryce przepisy bhp muszą być skrupulatnie przestrzegane, gdyż na hali produkcyjnej o poważny wypadek nietrudno.

Niektóre panie być może będą sądzić, że zabezpieczenia przeciwpożarowe bywają umieszczane w pomieszczeniach produkcyjnych tylko ze względu na znajdujące się tam maszyny - jeżeli ogień strawi kosztowne wyposażenie, to dyrektor może nawet ogłosić upadłość. Natomiast te zabezpieczenia to nie jedynie wykrywacze pożaru, ale i mnóstwo zaawansowanych technicznie rozwiązań, które w razie potrzeby zapewnią rzemieślnikom dość bezpieczną ewakuację. Tutaj możemy wspomnieć choćby o nowoczesnych systemach wentylacji lub profesjonalnych zamknięciach ogniowych, które izolują od siebie co najmniej dwie strefy.

Alarm pożarowy
Author: josh.liba
Source: http://www.flickr.com/photos/jliba/4415477551/
Równie istotne jest zapewnienie pracownikom bardzo dobrej gatunkowo odzieży ochronnej. Dla przykładu, malowanie (malowanie hydrodynamiczne) stali to czynność, w trakcie której można szybko wybrudzić ubranie, jak również nawdychać się szkodliwych oparów. Stąd wszyscy mężczyźni pracujący w lakierniach muszą zakładać odzież roboczą i specjalne maski. Trzeba tu też dodać, że obecnie malowanie (www.malowanielinii.com/) stali odbywa się głównie w supernowoczesnych pomieszczeniach wyposażonych w atestowane systemy wentylacji. A w takich lakierniach można malować w zasadzie wszystkie rodzaje metalu: tak stal nierdzewną, jak i stal ocynkowaną, i to rozmaitymi metodami.

Chociaż teraz przywiązuje się wielką wagę do tematyki bezpieczeństwa, to jednak wypadków nie da się uniknąć. Należy pamiętać, że żadne, nawet supernowoczesne, systemy ani najlepsze ubrania robocze nie są w stanie zastąpić ostrożności oraz wyobraźni zatrudnionych. Czasem nieszczęśliwy wypadek wynika również z feralnego zbiegu okoliczności albo wadliwego działania konkretnego urządzenia.